Rrëzohet aeroplani, vdes këngëtarja e famshme në moshën 26-vjeçare

Marilia Mendonça, njëra nga këngëtaret më të popullarizuara në Brazil, ka vdekur në moshën 26-vjeçare nga rrëzimi i aeroplanit me…

Përplaset në Rusi aeroplani që po barte parashutistë, dyshohet për 16 të vdekur

Një aeroplan i cili po barte parashutistë është përplasur në Rusi të dielën, ka bërë të ditur Ministria ruse e…

Rrëzohet aeroplani, vdesin të gjithë personat në bord

Një aeroplan i vogël privat është përplasur me një ndërtesë e cila ishte e boshatisur. Ngjarja tragjike ka ndodhur në…

Asnjë i mbijetuar në aeroplanin që u rrëzua në Rusi

Nuk ka të mbijetuar në aeroplanin me 28 persona në bord që u rrëzua në lindjen e Rusisë. Turbo-prodhimi me…

Katër të vdekur nga rrëzimi i një aeroplani në Rusi

Katër persona kanë vdekur dhe katër të tjerë janë lënduar rëndë pasi është rrëzuar një aeroplan i vogël në rajonin…

Së paku shtatë të vdekur nga rrëzimi i një aeroplani në Siberi

Të paktën shtatë parashutistë vdiqën dhe mbi dhjetë të tjerë u lënduan, pasi një aeroplan i vogël i modelit L-410…

Aeroplani i vogël u përplas me një shtëpi në Misisipi, vriten katër persona

Autoritetet thonë se katër njerëz u vranë në Mississippi kur një aeroplan i vogël u përplas me një shtëpi. Turbopropi…