Krejt çka do të ndodhë sot në Kosovë!

Këto janë ngjarjet që do ta shënojnë ditën e sotme, raporton Gazeta “Enigma”. 09:30 – Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu…

Ministrja Haxhiu: Sot zyrtarisht filloi procesi i Vetingut

Gjatë ditës së sotme u mbajt takimi i parë i Grupit Punues për hartimin e koncept-dokumentit për procesin e vetingut,…

Ambasadori i Gjermanisë mirëpret iniciativën për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, priti sot në takim Ambasadorin e Gjermanisë, Jorn Rohde dhe zëvendësshefin e misionit Joan-Axel Voss,…

Haxhiu diskuton për Vetingun dhe krimet e luftës me Shefin e Misionit të Zyrës Diplomatike Belge

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, gjatë së mërkurës priti në takim Shefin e Misionit të Zyrës Diplomatike Belge Jean-Louis Servais…

Reagon Haxhiu lidhur me rastin e policit që dyshohet për sulm seksual

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ndërmjet një postimi ka reaguar lidhur me arrestimin e një zyrtari policor, i cili dyshohet…