Ahmeti: Kurtin e kam pritur me orë të tëra në zyret e BDI-së, s’e kam armik

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka thënë se nuk ka e ka armik kryeministrin e Kosovës…

Ali Ahmeti shpallet “Qytetar Nderi” i Prizrenit: Lidhja na e ka mbajtur shpirtin gjallë

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, u shpall sot “Qytetar Nder” i komunës së Prizrenit. Ceremonia solemne u…

Ahmeti: Kosova ka arritur deri këtu në bashkëpunim me ndërkombëtarët

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka deklaruar se Kosova duhet të veprojë në koordinim me komunitetin…

Ali Ahmeti: Të hiqen kufijtë mes Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë

Kryetari i Partisë Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti apeloi nga Shkupi, që të hiqen kufijtë mes Shqipërisë, Kosovës…

Kryetari i BDI-së: Sot vendoset ardhmëria e shqiptarëve dhe rajonit 

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se në rast se Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje sot…

Ali Ahmeti në takim me kryeministrin Kurti: Përkrahim Kosovën në drejtim të zgjidhjes me Serbinë

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti ka zhilluar sot një takim me kryeministrin e vendit Albin Kurti. Ahmeti ka bërë të…

Pjesëtari i grupit “Kumanova” nga burgu flet për Gazetën “Enigma”, pasi u quajtën terrorist

Akuzave se janë terrorist, si dhe diskutimeve se a është Kosova e gatshme ta njoh verdiktin gjyqësor për rastin “Lagjja…

Ali Ahmeti i tronditur nga tragjedia në Deçan: Jetën e njeriut Zoti e fal, Zoti e merr, jo njeriu

Kryetari i BDI-së në Maqedoninë e Veriut,  ka reaguar pas tragjedisë që ndodhi në Deçan, ku mbetën të vrarë dy…

Ahmeti: Uroj që të gjitha palët me urtësi të pranojnë rezultatet

Në Maqedoninë e Veriut po zhvillohet raundi i dytë i zgjedhjeve lokale. Pas votimit është deklaruar kryetar i Bashkimit Demokratike…

Ali Ahmeti e Talat Xhaferi: S’e dinim që Veseli është në Kosovë

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, dhe kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Veriore, Talat Xhaferi, po qëndrojnë në qytetin e Mitrovicës…