Ambasada britanike reagon pas shpalljes së konkursit për Kryeprokuror të shtetit, u bë pa mbështetjen tonë

Ambasada britanike ka reaguar për shpalljen e konkursit për Kryeprokuror të Shtetit nga Këshilli Prokurorial i Kosovës, duke thënë se…

Ambasada britanike dhe BE dënojnë zhvillimet në Shqipëri: Çdo përplasje duhet të zgjidhet me dialog

Ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë ka dënuar dhunën e ushtruar nga mbështetësit e Sali Berishës ditën e sotme,…

BE-ja skeptike, por Ambasada britanike mbështet procesin e Vettingut

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka mirëpritur nisjen e punimeve për ndryshimet kushtetuese lidhur me procesin e Vettingut…

Ambasada britanike i mirëpret punimet për ndryshimet kushtetuese për Vettingun

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, e ka mirëpritur nisjen e punimeve për ndryshimet kushtetuese që kanë të bëjnë…

​Ambasada britanike jep donacion 5 vetura për ATK-në

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ka dhuruar 5 vetura për Administratën Tatimore të Kosovës, të cilat do të…

Ambasada britanike kërkon nga Kuvendi të punojë në procesin e reformës zgjedhore

D4D-ja ka lansuar raportin “Zgjedhjet para Gjykatës: Kontestet zgjedhore në Kosovë”, raporton Gazeta Enigma. Richard Le Vay nga Ambasada Britanike…