Thaqi ka një kërkesë për Komunën dhe Ballkanin: Ne stërvitemi në një fushë në Korishë, me të ardhur keq

Trajneri i Suharekës, Arsim Thaqi, ka thënë se gjendja e fushës ku stërvitet skuadra e tij në Korishë nuk është…

Zyrtare: Arsim Thaqi emërohet trajner i ri i Suharekës

Klubi i Futbollit Suhareka ka njoftuar se ka emëruar trajner Arsim Thaqin. Thaqi do të pasojë Granit Begollin, i cili…

Thaqi i gëzohet fitores në derbi dhe ngritjes në vendin e parë

Trajneri Arsim Thaqi ka thënë se është gëzim i dyfishtë triumfi i ekipit të tij Dritës dhe ngritja në krye…

Thaqi: Të dyja ekipet luajtën mirë, ndonëse me pak fat kemi mundur të fitojmë

Trajneri i Dritës, Arsim Thaqi ka thënë se përballja e ekipit të tij me Ballkanin, e arsyetoi epitetin e derbit…

Ky është arsyetimi i trajnerit të Dritës pas humbjes ndaj Ferizajt

Drita ka pësuar një tjetër humbje, e dyta në pranverë nën drejtimin e trajnerit Arsim Thaqi. Skuadra gjilanase është mposhtur…

Daja i kundërpërgjigjet Arsim Thaqit: Drita dunet të na ndal neve, jemi tri pikë përpara

Xhiroja e 21-të në Superligë ka qenë e mirë për Dritën dhe Ballkanin. Gjilanasit e mposhtën Prishtinën me rezultat 1-2.…

Thaqi pas fitores ndaj Prishtinës: Jam i bindur se Drita do të shpallet kampione

Trajneri Arsim Thaqi ka bindjen e plotë se skuadra e tij Drita do të shpallet kampione e Kosovës në futboll.…

Arsim Thaqi beson se do të shpallet kampion me Dritën në fund të sezonit

Më 4 janar Drita e zyrtarizoi trajnerin e ri, Arsim Thaqin, ish-trajnerin e Malishevës i cili iu bashkua klubit gjilanas…

Trajneri i Malishevës i pakënaqur me humbjen nga Drenica

Malisheva u mposht nga Drenica në shtëpi, në stadiumin “Liman Gegaj” të shtunën. Skuadrës që drejtohet nga trajneri Arsim Thaqi…

Trajneri i Malishevës vlerëson përforcimet, pret ardhje të tjera

Malisheva ka prezantuar tre futbollistë të hënën. Kreshnik Bahtiri, Alush Gavazaj dhe Bleart Tolaj do ta ndihmojnë Malishevën në edicionin…