Rizvanolli: Kosova ka çmimin më të lirë të energjisë në rajon e në Evropë pavarësisht rritjes së tarifave

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka deklaruar se Kosova mbetet shteti me çmimin e energjisë elektrike më të lirë në…

Dita e tetë e grevës: Minatorët me paralajmërim të frikshëm, vetëm të vdekur keni me na nxjerrë

Ka kaluar një javë prej kur minatorët e “Trepçës” kanë hyrë në grevë, shkruan Gazeta “Enigma”. Minatorët e “Trepçës’ janë…

Qeveria e Kosovës ndan 30 milionë euro për subvencionimin e pajisjeve efiçiente për ngrohje

Qeveria e Kosovës, ka ndarë 30 milionë euro, për subvencionimin e pajisjeve efiçiente për ngrohje. Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli,…

Rizvanolli: Kemi pranuar 2781 aplikime për subvencionim të pajisjeve

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka deklaruar se ende pa u bërë një muaj janë pranuar 2781 aplikime për subvencionim…

KFOR-i s’e njeh si ministre, gjen një formulim të çuditshëm për postin e Artane Rizvanollit

Ministrja e Ekononomisë, Artane Rizvanolli, ka takuar dje Komandantin e KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia. Në njoftimin për takimin, KFOR i…

Jeni të interesuar për subvencionim për izolim të shtëpisë, ja kushtet që duhet ti plotësoni

Që nga sot qytetarët e Kosovës mund të aplikojnë për subvencionimin të termoizolimit të mureve të jashtme, termoizolimit të kulmeve…

Rizvanolli: Nuk kam informata zyrtare për gjobat e ZRrE-së ndaj KEK-ut dhe KOSTT-it

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli është deklaruar të hënën pas vendimit të Zyrës së Rregulltaorit të Energjisë (ZRrE) për dënimin…

Hapen konkurse në gjashtë ndërmarrje publike, ministrja Rizvanolli bënë thirrje për aplikim

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka thënë se janë hapur konkurset për punësim në gjashtë ndërmarrje publike. ”Ndërmarrjet tona publike…

Rizvanolli: Në veri sekuestrohen 20 pajisje të kriptovalutave

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka bërë të ditur se sot në veri policia i ka sekuestruar 20 pajisje të…

“Apo jep ti dorëheqjen apo të shkarkoj unë”- Nol Dedaj tregon se u thirr në zyrë nga Artane Rizvanolli dhe i’u kërkua dorëheqja

Ish-kryesuesi i Bordit të Trainkos, Nol Dedaj, në një intervistë ka dhënë detaje të panjohura më parë për publikun rreth…