Kurti: Pretendimet e Haki Abazit për rastin Dehari janë “të pavërteta” dhe “të pasakta”

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë që janë të pavërteta deklaratat e deputetit, Haki Abazi i cili pretendoi se…

“Në raportin e parë të Institutit zviceran thuhet se ka qenë një person i tretë brenda qelisë së Deharit, ai ka ndërhyrë në vrasje”

Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, në emisionin “Debat Plus” ka thënë se sipas raportit të parë të Institutit zviceran thuhet…

PDK-ja kërkon intervistimin e Kurtit e Haxhiut për rastin Dehari (VIDEO)

Partia Demokratike e Kosovës po konsideron se vdekja e Astrit Deharit, po keqpërdoret politikisht nga partia në pushtet. E për…

Rasti i zhdukjes së mostrave të Deharit, deklarohet Haxhiu

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu, ka thënë se ishte intervistuar më herët nga prokuroria lidhur zhdukjen e mostrave nga laboratori…

Deputeti Abazi intervistohet nesër nga Prokuroria Speciale e Kosovës

Të martën, nesër, duke filluar nga ora 10:00 do të intervistohet deputeti i Vetëvendosjes, Haki Abazi, lidhur me pretendimet e…

PDK: Prokuroria ta intervistojë Kurti dhe Haxhiun për rastin Dehari

Koordinatori i Departamentit për Drejtësi në Kabinetin për Qeverisje të Mirë të Partisë Demokratike të Kosovës, Përparim Gruda në një…

Gjithçka që dihet deri më tani rreth zhdukjes së mostrave të Astrit Deharit

Ministria e Drejtësisë ka konfirmuar kthimin në punë të zyrtarëve të Institutit të Mjekësisë Ligjore, të suspenduar pas zhdukjes së…

Haliti për zhdukjen e mostrave të Deharit: Për momentin vetëm policia ka qasje në videot e laboratorëve

Zëvendësdrejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Ditor Haliti, ka folur rreth rastit të zhdukjes së mostrave të aktivistit tanimë të…

Zhdukja e mostrave të Astrit Deharit, nga MD-ja flasin rreth kthimit në punë të zyrtarëve të suspenduar

Ministria e Drejtësisë ka konfirmuar kthimin në punë të zyrtarëve të Institutit të Mjekësisë Ligjore, të suspenduar pas zhdukjes së…

Kthehen në punë të suspenduarit për rastin e mostrave të Astrit Deharit?

Skandali i zhdukjes së mostrave të Astrit Deharit, po përjetohet sërish, pasi katër zyrtarë të Institutit të Mjekësisë Ligjore, të…