Atdhe Arifi: Ky nuk është gjyqi i Vetëvendosjes terroriste, por i Astrit Deharit

Gjatë deklarimit rreth fajësisë, i akuzuari Atdhe Arifi ka thënë se ky nuk është gjyqi i Vetëvendosjes terroriste, por i…

Frashër Krasniqi: Me qeveri tjetër sot do të kishte protesta prej VV-së se pse s’po vihet drejtësi për Astritin

Anëtari i PSD-së, Frashër Krasniqi ka folur para mediave pas aksionit simbolik të PSD-së ku u vendosën citate të zyrtarëve…

PSD-ja vendos citate të krerëve të Vetëvendosjes në objektin e Qeverisë

Partia Socialdemokrate ka mbajtur aksion te objekti i Qeverisë me rastin e pesë vjetorit të vdekjes së aktivistit të Lëvizjes…

Kurti, Konjufca e Vitia bëjnë homazhe te varri i Astrit Deharit – vdekja e tij cilësohet krim politik

Kryeministri Albin Kurti, bashkë me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufcën dhe kandidatin për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia, kanë bërë…

Rasti i Astrit Deharit, “Prokuroria të përgatitet për arrestime”

“Prokuroria të përgatitet për arrestime”, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook, avokati Tomë Gashi, i cili ka mbrojtur…

Arrestohet Adonis Gashi, i dyshuar për vrasjen e policit Gashi dhe dëshmitar në rastin e Astrit Deharit

Policia e Kosovës ka konfirmuar arrestimin e Adonis Gashit, i cili ka qenë i dënuar me burgim nga ana e…