Çfarë duhet të jetë prioritet i Qeverisë për tejkalimin e krizës ekonomike? – Flasin analistët

Propozimet e Lidhjes Demokratike të Kosovës për Qeverinë e Kosovës për tejkalim të krizës ekonomike, nuk qëndrojnë sipas ekonomistit, Mustafë…

Hoti flet për rrëzimin e qeverisë Kurti I: Disa kanë nisur të më japin të drejtë

Ish-kryeministri Avdullah Hoti ka kritikuar qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti. Tha se në një vit qeverisje nuk ka ndryshime…

Reagon ish-kryeministri Hoti pasi Gjermani njeh Kosovës patentë shoferët

Ish-kryeministri dhe deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pasi Gjermani ka njohur patentë shoferët…

Albin Kurti ndryshon vendimet e Isa Mustafës e Avdullah Hotit

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka ndryshuar vendimet e ish-kryeministrave Isa Mustafa e Avdullah Hoti, lidhur me Komisionin…

Hoti: LDK shpejt do të kthehet në qeverisje

Dallimi i votave ndërmjet 14 shkurtit dhe zgjedhjeve lokale, ku VV humbi një përqindje të madhe të tyre, Avdullah Hoti…

Hoti i reagon Osmanit: SHBA mbron Kosovën më shumë se disa disa bartës të institucioneve në Prishtinë

Ish-kryeministri i Kosovës dhe deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, i ka reaguar presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, pasi kjo e…

Hoti: Projektligji për paga të sillet në Kuvend

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, i ka kërkuar Qeverisë së Kosovës të sjell Projektligjin për paga në…

Avdullah Hoti njofton për vdekjen e ish-luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur se ka ndërruar jetë, Isuf Qetaj – zyrtar…

Avdullah Hoti, Hykmete Bajrami dhe Kujtim Shala do të kompensohen me 14 mijë euro nga Universiteti i Prishtinës

Është arritur pajtim gjyqësor në rastin ku ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe deputetët e Kuvendit të Kosovës nga radhët…

Hoti për projekt-buxhetin: Nuk siguron zhvillim

Deputeti nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti, ka kritikuar projekt-buxhetin për vitin 2022, duke thënë se buxheti vjetor, duke thënë…