Rummenigge në pension të parakohshëm nga Bayern Munich, në vend të tij vjen Khan

Shefi ekzekutiv i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge ka dalë në pension gjashtë muaj më herët nga sa pritej. Shefi ekzekutiv…

Talenti i Bayernit i thotë “Po” Kosovës

Një tjetër talent i madh i futbollit ka pranuar ta përfaqësojë Kosovën. Bëhet fjalë për mesfushorin në radhët e gjigantit…

Nuk ndalet Bayerni, Coman bombardon portën e Augsburgut nga 25 metra

Është shënuar edhe goli i katër në pjesën e parë të ndeshjes, Bayern Munich kundër Augsburg, raporton Gazeta Enigma. Pas…

Bayerni trefishon epërsinë, supergol i Kimmich

Bayern Munich është duke e deklasuar Ausburgun në ndeshjen e fundit në Bundesligë, raporton Gazeta Enigma. Kampioni gjerman, që është…

Legjenda e Argjentinës, Mario A. Kempes: Messi duhet të largohet nga Barcelona

Legjenda e Argjentinës, Mario Kempes beson se Lionel Messi duhet të largohet nga Barcelona këtë verë dhe të bashkohet me…

Të shtunën hapet “Alianz Arena” për tifozë, ky do të jetë numri i lejuar i tifozëve

Rreth 250 spektatorë do të jenë të pranishëm në “Allianz Arena” në ndeshjen e fundit të Bayerni për këtë edicion.…

Bayern Munich 6-0 Monchengladbach, notat e lojtarëve – Shkëlqen Lewandowski

Bayern Munichu ka shënuar fitore të thellë me rezultat 6-0 ndaj Borussia Monchengladbach në ndeshjen e javës së 32-të në…

Bayern Munich shpallet matematikisht kampion në Bundesliga pas humbjes së RB Leipzig nga Dortmundi

Bayern Munichu ka arritur të shpallet kampion në Bundesliga për sezonin 2020/21 tri ndeshje para mbylljes së rregullt të sezonit.…

Gjigandi bavarez refuzon zyrtarisht Superligën

Bayern Munich ka refuzuar të jenë pjesë e Superligës Evropiane, pasi sipas tyre Liga e Kampionëve është gara më e…

Bayern Munich reagon në lidhje me krijimin e Superligës Evropiane

Pas paralajmërimeve se 14 klube të mëdha evropiane janë pajtuar se do ta krijojnë një lige të re të ashtuquajtur…