Formacionet zyrtare: Bayern Munichu kërkon tre pikë si nikoqir i Eintrachtit

Bayern Munich dhe Eintracht Frankfurti i kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që luhet në kuadër të javës së shtatë…

Bayerni luan për tri pikë ndaj Dynamo Kyiv – Formacionet startuese

Në Allianz Arena zhvillohet ndeshja e raundit të dytë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve, ndërmjet Bayern Munichut dhe…

Bayern Munich me një lojtar më pak e mposht Greuther Furthin

Bayern Munich e vazhdon ecurinë pozitive në Bundesliga, derisa ka marrë edhe fitoren e pestë me radhë. “Bavarezët” në udhëtim…

RB Leipzig – Bayern Munich: Jamal Musiala më i miri në fushë

Bayern Munich ka shënuar fitore si mysafir i RB Leipzig me rezultat 4-1 në kuadër të javës së katërt të…

Bayern Munich, një hap larg transferimit të talentit kroat që konsiderohet si “Modrici i ri”

Bayern Munich punon për të ardhmen. Sipas asaj që u raportua nga gazeta BILD, në fakt, klubi bavarez është një…

Bayerni për fitoren e dytë, Hertha për pikët e para – formacionet zyrtare

Bayern Munich kërkon fitoren e dytë radhazi në Bundesliga në edicionin e ri. Kampioni në fuqi i Gjermanisë është nikoqir…

Bayern Munichu zyrtarisht në garë për Haalandin

Edhe Bayern Munichu është futur në garë për yllin e Borusia Dortmundit, Erling Haaland. Drejtori sportiv i bavarezëve, Hasan Salihamixhiç,…

Behar Neziri, mesfushori i të rinjve të Bayern Munichut, i bashkohet Kosovës U-19

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka njoftuar se mesfushori i Bayern Munich U-19, Behar Neziri i është bashkuar Përfaqësueses…

Arijon Ibrahimoviq nënshkruan kontratë profesionale me Bayern Munchen

Arijon Ibrahimoviq ka nënshkruar kontratë të re me klubin Bayern Munchen. Futbollisti i talentuar me prejardhje nga Kosova me marrëveshjen…

Në Bayern Munich askush nuk mund të paguhet më shumë se 20 milionë euro

Bayern Munich gjithmonë ka qenë klub i kujdesshëm në shpenzimin e parasë, madje edhe para krizës së shkaktuar nga pandemia…