Hamza pasi merr detyrën si kryetar: Filloi kapitulli i ri për Mitrovicën

Bedri Hamza ka marrë zyrtarisht pozitën e Kryetarit të Komunës së Mitrovicës. Ai ka theksuar se do ta jetësojnë atë…

Bedri Hamza merr detyrën e kryetarit të Mitrovicës

Në një seancë solemne të mbajtur të premten në Mitrovicë, ka dhënë betimin kryetari i ri i Komunës së Mitrovicës,…

Këta janë dy deputetët që do të zëvendësojnë Hamzën e Nurën në Kuvend

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka njoftuar për zëvendësimin e dy deputetëve në Kuvendin e Kosovës, shkruan Gazeta…

Bedri Hamza jep dorëheqje nga posti i nënkryetarit dhe deputetit

Kryetari i zgjedhur i Mitrovicës, Bedri Hamza ka dhënë dorëheqje prej postit të nënkryetarit të Kuvendit dhe deputetit. Ai ka…

Rezultati në Mitrovicë pas 100% të votave të numëruara

Bedri Hamza nga Partia Demokratike e Kosovës do të jetë kryetari i ri i Mitrovicës së Jugut. Votat tashmë janë…

Numërohen afër 90% e votave në Mitrovicë, Hamza prin bindshëm

Sipas rezultateve të publikuara nga Komisioni Qendror Zgjedhor, 70.077 vota apo 89,22% të votave janë numëruar deri më tani në…

EXIT POLL i Albanian Post: Në Mitrovicë prin Bedri Hamza me 57.9%

Bedri Hamza i Partisë Demokratike të Kosovës, ka përmbysur rezultatin në Mitrovicë duke dalë para kryetarit aktual nga Lëvizja Vetëvendosje,…

Bedri Hamza premton 6 çerdhe publike dhe tregon prioritetet e tij për arsimin në Mitrovicë

Kandidati i PDK-së për kryetar të Mitrovicës, Bedri Hamza, i ka shpalosur zotimet e tij për arsimin në Mitrovicë. Ai…

Bedri Hamza kujton këngëtarin dhe aktorin e njohur mitrovicas në 15 vjetorin e vdekjes

Kandidati i PDK-së për kryetar të Mitrovicës, Bedri Hamza, e ka kujtuar Muharrem Qenën në 15 vjetorin e vdekjes. Hamza…

Aktivistët e Vetëvendosjes protestojnë kundër Bedri Hamzës në Mitrovicë

Pas deklarimit të mbrëmshëm të kandidatit të PDK-së për kryetar të Mitrovicës, Bedri Hamza, i cili ka thënë ne emisionin…