Ky është deputeti që zuri vendin e Alban Hysenit në Kuvendin e Kosovës

Halil Thaçi ka dhënë të premten, betimin si deputeti më i ri nga Lëvizja Vetëvendosje. Ai do të zëvendësojë deputetin…

Bedri Hamza jep dorëheqje nga posti i nënkryetarit dhe deputetit

Kryetari i zgjedhur i Mitrovicës, Bedri Hamza ka dhënë dorëheqje prej postit të nënkryetarit të Kuvendit dhe deputetit. Ai ka…

Deputeti ukrainas gjendet i vdekur brenda një taksie, policia nis hetimet

Një ligjvënës ukrainas i përfshirë në një hetim për korrupsion në sektorin e mbrojtjes u sëmur dhe vdiq në një…

Cilët janë kandidatët për kryetar komunash që nuk kanë liruar akoma pozitën e deputetit?

Lëvizja Vetëvendosje ka numrin më të madh të kandidatëve për kryetarë të komunave që aktualisht janë deputetë të Kuvendit të…

Edhe deputeti i VV-së flet për UFO-t që mërgimtari thotë se i pa

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj ka komentuar videon e një mërgimtari i cili pretendon se ka parë…

Haki Abazi: Marrëveshja e Washingtonit s’është marrëveshje

Deputeti i Vetëvendosjes, Haki Abazi ka thënë se Marrëveshja e Washingtonit e nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë vitin e kaluar,…

Zemaj: Brenda VV-së ka njerëz të akuzuar për krim dhe korrupsion

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, thotë se Qeveria Kurti ka vetëm fjalë dhe retorikë boshe. Ai thotë se krejt interesimi…

Krasniqi i drejtohet VV-së: Mos e ktheni Kuvendin në Gjykatë Politike

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të sigurojë votat e mjaftueshme për shkarkimin e pesë anëtarëve të Këshillit të Pavarur…

Lekaj gjatë fjalimit në Kuvend ngatërron liberalizimin e vizave me liberalizimin e tregut

Deputeti të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj i janë ngatërruar fjalët sot në seancën e Kuvendit të Kosovës,…

Deputeti nga Kosova: Një Serbi e fortë dhe e suksesshme shqetëson Prishtinën

Deputeti nga Kosova në Kuvendin e Serbisë, Ljubomir Mariq, ka deklaruar se një Serbi e fortë dhe e suksesshme shqetëson…