Si të flini dhe të zgjoheni më mirë në mëngjeset e errëta

Po bëhet ftohtë, mëngjeset janë të errëta, gjithçka ju thotë të qëndroni në shtrat të mbështjellë me jorganin tuaj komod.…

Pse fjetja në bark nuk është e mirë

Çdo njeri ka pozicionin e vet të preferuar të fjetjes dhe në kundërshtim me disa besime popullore, nuk ka asnjë…

A bën të flemë më shumë?

Gjumi i tepërt mund të ketë efekte të dëmshme. Mungesa e gjumit jo vetëm që mund të shkaktojë një rënie…

Pse jeni kaq të lodhur gjatë gjithë kohës?

Ka shumë arsye pse mund të ndiheni të lodhur, edhe nëse zakonisht flini për 7-8 orë. Nëse e ndjeni veten…

Më thuaj në ç’orë zgjohesh, të të them sa para fiton

Nuk jeni njeri mëngjesi? Kemi disa lajme të këqija për ju. Disa studime të kryera nga Amerisleep zbulojnë se njerëzit…

Të ushqyerit siq duhet për një jetë më të shëndetshme dhe më të mirë

Se shëndeti ynë varet nga mënyra e të ushqyerit, të gjithë e dimë. Por a po ushqehmi shëndetshëm ne?! Në…

E vetmja gjë që duhet të bësh çdo natë para se të flesh

Duke i pasur plotësisht të qarta objektivat që do të arrish të nesërmen, do të jesh më produktive, por edhe…

Pse është më mirë të ushtroni në mëngjes?

A jeni nga personat që nisni të merreni me sport dhe ushtrime në palestër dhe pas disa ditësh “dorëzoheni”? A…

Bëni këto dy gjëra para se të flini nëse nuk ju zë gjumi shkaku i vapës

Ja çfarë duhet të bësh para se të flesh çdo natë në verë. Janë me dhjetëra këshillat që jepen në…

Përse macet dëshirojnë të flenë me njerëz

Nëse keni mace në shtëpi, me siguri ju kujtohet momenti kur shkoni të flini gjumë: macja ju mbështet në gjoks…