Aksident i rëndë, humb jetën një grua

Mbrëmjen e së premtes ka ndodhur një aksident i rëndë në aksin rrugor Tapizë-Fushë Krujë, ku ka humbur jetën një…

U kafshua nga qentë endacak, një grua kërkon 5 mijë euro kompensim nga komuna e Pejës

Paditësja F.S, si pasojë e lëndimeve të shkaktuara nga qenët endacak në rrugë publike, po kërkon nga e paditura Komuna…

Itali: Një grua vret dy vajzat e saj dhe ik nga vendi i ngjarjes

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të marten në orët e mëngjesit në Verona të Italisë. Një grua me origjinë…

Tragjedi në ujërat greke, mbytet gruaja dhe tre fëmijë

Katër trupa të pajetë, tre të mitur dhe një grua, janë nxjerrë deri më tani në breg në zonën pranë…

E rrahu bashkëshortin, arrestohet gjakovarja

Një rast i dhunës në familje është raportuar dje në Gjakovë, ku viktimë ka qenë një burrë. Ky i fundit,…

Paraburgim për ferizajasin që dyshohet se rrahu një grua

Gjykata Themelore në Ferizaj ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji, ndaj një personi në Ferizaj pasi i njëjti…

Shtatë gra u vranë nga bashkëshortët gjatë tetë muajve në Shqipëri

Fatin tragjik të Fëllënxë Rrasës e kanë patur edhe gjashtë gra të tjera përgjatë tetë muajve të këtij viti. Ky…

Gjendet e vdekur një grua në Prizren

Është gjetur e vdekur një grua në Prizren në rrugën “Ukë Bytyqi”, sot rreth orës 12:50, raporton Gazeta Enigma. Zëdhënësi…

Një grua u zgjua dhe mbeti e tronditur kur kuptoi se çfarë ishte në shtrat me të

Një grua nga Xhorxhia përjetoi mjaft tronditje kur u zgjua dhe gjeti një mace të egër vetëm disa centimetra nga…

Arrestohet një burrë dhe një grua në Gjilan, kjo është arsyeja

Policia në Gjilan ka arrestuar dy persona, të cilët dyshohen se kanë kryer marrëdhënie seksuale në këmbim të parave. Rasti…