Holanda përballë Anglisë, kombëtaret luftojnë për vendin në finalen e Euro 2024

Sonte do të luhet gjysmëfinalja  e dytë e Euro 2024.Holanda përballë do ta ketë Anglinë, kombëtare këto që do të…

Kryeministri i Holandës për situatën në veri: Shpresoj që të gjithë të ndihmojmë për të ulur tensionet

Kryeministri i Holandës, Mark Rutte, ka mbërritur në Tiranë, në Samitin e Berlinit. Ai ka folur për situatën në veri…

Kryeministri holandez: Kemi shprehur brengat tona për tensionet në veri

Kryeministri Kosovës, Albin Kurti, i ka pritur në takim homologët, Mark Rutte nga Holanda dhe Xavier Bettel nga Luksemburgu, ku…

Kryeministri i Holandës dhe ai i Luksemburgut nesër në Kosovë, Kurti del i pret në Aeroport

Zyra e kryeministrit ka treguar për agjedën e kreut të ekzekutivit, Albin Kurtit, i cili të martën e pret në…

Kryeministrat e Holandës dhe Luksemburgut në Kosovë dhe Serbi, synohet ulja e tensioneve në veri

Kryeministri i Holandës, Mark Rutte, dhe ai i Lukesemburgut, Xavier Bettel, më 3-4 korrik do të qëndrojnë në Beograd dhe…

Franca shënon dy gola të shpejtë ndaj Holandës

Franca ka shënuar dy herë në fillim të ndeshjes në derbin kundër Holandës. Golin e epërsisë e ka shënuar Antoine…

Hapet rast kundër Dodikut për mohim gjenocidi, eurodeputeti holandez lëvdon prokurorinë boshnjake

Eurodeputeti holandez, Thijs Reuten, i është gëzuar lajmit se Zyra e Prokurorit në Bosnje e Hercegovinë ka hapur rast kundër…

GOOOOOOOOL/ Holanda e ngushton epërsinë me Wghorst

Holanda ka shënuar për 1-2 me sulmuesin Ëeghorst i cili shënoi me kokë. Sulmuesi holandez nuk i dha shanse portierit…

Depay e kalon Holandën në epërsi

Holanda ka shënuar gol ndaj SHBA. Golin e parë e shënoi, Depay. Depay realizoi pas 10 minutave lojë. Rezultati aktual…

Kryeministri holandez: Kosova ka bërë progres për vizat

Kryeministri i Holandës, Mark Rutte ka folur pas mbledhjes së samitit të Bashkimit Evropian, i në adresim para mediave ka…