Përdoruesit e Instagramit më në fund po marrin opsionin e dëshiruar

Instagrami do t’i lejojë përdoruesit që të përdorin një GIF si koment në një postime, ose në diçka tjetër që…

Mesazhet e produksionit me kunatin dhe kërkesa e Luizit ndaj BBV, si qëndron e vërteta për Instagramin e tij?

Llogaria e Luizit në Instagram është një tematikë shumë e diskutuar jashtë “BBVA” dhe sot, në “Big Brother 2 Fan…

Facebook dhe Instagram me rregulla të reja: me 11 euro në muaj mund ta verifikosh faqen

Thashethemet që qarkullonin më herët për pagesë mujore për të verifikuar faqet në Facebook, ishin të vërteta: kompania mëmë e…

Instagram fillon testimin e opsionit për përmbledhjen vertikale të Storieve

Instagram ka filluar testimin e opsionit Vertical View të Stories në Turqi dhe Brazil. Opsioni i ri, i cili përfaqëson…

Pas raportimeve, Kurti ia bën “unfollow” personit të vetëm që e ndiqte në Facebook

Kryeministri Albin Kurti e ka larguar nga lista e personave që ndjek DJ nga Gjakova, Altin Boshnjaku, raporton Gazeta “Enigma”.…

Rikthehet opsioni i vjetër në Instagram

Muajin e kaluar, Instagram njoftoi se do të kthente opsionin e renditjes kronologjike të lajmeve dhe njoftimeve gjatë vitit 2022.…

Do të habiteni se cila është fotografia më e pëlqyer në Instagram, ka mbi 55 milionë pëlqime

Fotografia e vezës së pulës vazhdon të mbetet fotografia më e pëlqyer në Instagram. Më 2019 ajo ishte në garë me…

Instagram zbulon funksione të reja, bëhet më i sigurt për adoleshentët

Instagram ka aktivizuar disa funksione të reja eksperimentale, të cilat janë krijuar për ta bërë aplikacionin një vend më të…

Si të përdorni llogari të shumta në Instagram?

Është gjithnjë e më e zakonshme të kesh llogari të shumta në Instagram. Ju mund të keni një për një…

Karakteristikat e reja të Instagramit për sigurinë e adoleshentëve

Rrjeti social “Instagram” njoftoi dje se do të lançojë veçori të reja në një përpjekje për të përmirësuar sigurinë e…