Ja cilët janë kandidatët për drejtor në gjashtë klinika të QKUK-së

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës është në proces konkursi për drejtor të gjashtë klinikave. Mbi 20 mjekë në QKUK…

Në klinikat e QKUK-së dhe spitale po trajtohen 19 raste me COVID-19 pozitivë

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat COVID-19 të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe…

Këta janë 12 drejtorët e rinj në klinikat e QKUK-së, vetëm një prej tyre i rizgjedhur

Ka përfunduar procesi i përzgjedhjes së 12 drejtorëve të 12 klinikave në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Sektori i Personeli…

Situatë e rëndë në spitale, mbi 1 mijë e 200 pacientë me COVID-19 të hospitalizuar

Për një ditë, për 39 është ulur numri i pacientëve që po trajtohen kundër COVID-19 në spitalet dhe klinikat e…

107 pacientë të shtrirë në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme në Kosovë

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se sot në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme…

Rritet numri i pacientëve me COVID-19 të hospitalizuar në QKUK dhe spitalet e përgjithshme

Me rritjen e numrit të rasteve të reja të infektuara me COVID-19 është rritur edhe numri i pacientëve të hospitalizuar…

Këshillat e Michelle Obama për të përballuar depresionin: ‘Zhvilloni mjetet tuaja’ dhe jepini vetes një pushim

Ish Zonja e Parë Michelle Obama ka folur në lidhje me strategjitë që e ndihmojnë atë të përballet me depresionin, pak…

Mjeku kosovar apelon për kujdes të shtuar nga temperaturat e larta

Vendi ynë por edhe i gjithë rajoni është shoqëruar javët e fundit nga temperatura shumë të larta. Mjeku i Emergjencës…

ShSKUK njofton për numrin e pacientëve në trajtim mjekësor

Shërbimi Spitalor, Klinik, Universitar i Kosovës ka njoftuar se në QKUK dhe në spitalet rajonale janë duke u trajtuar 80…

ShSKUK: 96 pacientë po trajtohen në klinikat dhe spitalet COVID

96 pacientë janë duke u trajtuar në spitalet e përgjithshme dhe dy klinikat COVID të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.…