PDK mban konferencë për media në ora 17:30

Partia Demokratike e Kosovës ka njoftura se në ora 17:30 do të mbaj konferencë për medie, raporton Gazeta “Enigma”. Sipas…

Shkëlqeu Berardi: Italia vs Belgjika, notat e lojtarëve

Italia e ka zënë vendin e tretët në Ligën e Kombeve, pasi mposhti 2-1 Belgjikën. Golat për Azzurët i shënuan…

Vitia dhe zv-ministrja e Arsimit mbajnë konferencë për medie

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, bashkë me zëvendësministren e Ministrisë së Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Edona Maloku Bërdyna, mbajnë…

Pas publikimit të rasteve me COVID, Ministri Vitia paralajmron konferencë për medie

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia,  do të mbaj sot konferencë për medie, raporton Gazeta “Enigma”. Kështu është bërë e ditur…

Çka do të ndodhë sot në Kosovë

Ngjarjet e ditës: 11:00 Bëhet rivarrimi i dëshmorëve të kombit, Shkelzen Berisha dhe Besart Kadrija, të cilët më 14 gusht…

VV në konferencë për shtyp në orën 13

Lëvizja Vetëvendosje do të mbajë konferencë për shtyp në oborrin e Kuvendit të Kosovës, raporton Gazeta “Enigma”. Konferenca është paraparë…

Afati i fundit për publikimin e kandidaturave: PDK mban konferencë për medie

Partia Demokratike e Kosovës, ka njoftuar se do mbaj konferencë për medie. Konferenca do mbahet në zyrat e Selisë Qendrore,…

LDK nesër mban konferencë për 100 ditëshin e Qeverisë Kurti

Lidhja Demokratike e Kosovës nesër mban konferencë për media. LDK-ja ka njoftuar se konferenca do të mbahet në orën 11:00,…

Ahmeti: Shpresoj që një ditë që të mund ta deklarojmë lirshëm orientimin tonë seksueal

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka marr pjesë në Konferencën “Kodi Civil dhe Gjithëpërfshirja: Martesat e seksit të…

Këto janë ngjarjen për ditën e sotme

Këto janë ngjarjet që pritet të ndodhin sot në Kosovë. Në orën 09:00: Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës –…