Osmani: Askush s’mund ta ndal vendosmërinë për sundim të ligjit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pranuar “Raportin e Komisionit Evropian për Kosovën” nga shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian…

Vuçiq deklaron se e mbështet liberalizimin e vizave

Presidenti i Serbisë, Alekander Vuçiq ka deklaruar se e mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën. “Po, me entuziazëm dhe unë…

Di Maio: Liberalizimi i vizave për Kosovën të bëhet sa më shpejt

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Luigi Di Maio, ka thënë se liberalizimi i vizave për…

Guvernatori i BQK-së: Jemi në proces të liberalizimit të tregut bankar dhe të sigurimeve

Në Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere kanë raportuar përfaqësues të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), raporton Gazeta Enigma. Guvernatori…

Holanda kundërshton liberalizimin e vizave për Kosovarët, shkak është korrupsioni dhe krimi i organizuar

Holanda mbetet një ndër problemet kryesore të mos-liberalizmit të vizave për kosovarët. Ministria e Jashtme e këtij shteti, ka thënë se…