FSShK thotë s’e nuk e din vlerën e koeficientit në Ligjin e Pagave: Nuk kemi marrë pjesë në hartimin e draftit

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, përmes një reagimi kanë deklaruar se ata nuk kanë marrë pjesë në hartimin…

Avokati i Popullit kërkon miratimin e Ligjit të Pagave

Avokati i Popullit, Naim Qelaj ka deklaruar se që nga marrja e mandatit kërkesa e tij e vazhdueshme drejtuar autoriteteve…

Pse sipas AAK-së, Qeveria po i mashtron sindikatat?

“Qeveria Kurti po do t’i mashtrojë sindikatat”. Për këtë sipas deputetit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, s’po…

Të premten mbahet seancë për Buxhetin, opozita kërkon reflektim për Ligjin e Pagave

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se të premten është vendosur që të mbahet seancë seancës…

Ligji i Pagave, Kurti ka një zotim për punëtorët e sektorit publik

Kryeministri Albin Kurti u ka premtuar të punësuarve në sektorin publik se Qeveria që ai udhëheqë do të hartojë Ligjin…

Nagavci thotë se janë në proces të rishikimit të Ligjit për arsim të lartë

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka folur për Ligjin e Arsimit të Lartë, raporton Gazeta Enigma.…

Haradinaj në mbrojtje të punonjësve shëndetësorë: Ligji i Pagave të dërgohet urgjent për miratim në Kuvend

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkrahur protestën e punëtorëve shëndetësor, duke kërkuar nga Qeveria që…

Mantelbardhët ultimatum Qeverisë: Ose bëjeni Ligjin e Pagave këtë vit ose do të ketë greva

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka organizuar një protestë para qeverisë së Kosovës ku ka gjetur edhe përkrahjen…