OVL-UÇK i kërkon takim Osmanit lidhur me Ligjin për pagën minimale

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i kanë kërkuar presidentes së vendit, Vjosa Osmani një takim pasi u lanë jashtë…

Kryetari i Sindikatës së Policisë së Kosovës alarmon: Do të kemi dorëheqje masive të policëve për shkak të pakënaqësive  

Policët e Kosovës janë shprehur të dëshpëruar edhe me pagat e muajit prill, pasi paga e tyre nuk ka dalë…

“Mbi 65% e shërbyesve civilë janë dëmtuar me ligjin e pagave”

Kryetar i Këshillit Drejtues të Bashkësisë së Sindikatave të Pavarura të Kosovës, Ali Gashi, ka bërë të ditur që mbi…

Ligji i Pagave, MPB-ja e MF-ja konfirmojnë se po punojnë në evitimin e gabimeve

Ministria e Financave bashkë me atë të Punëve të Brendshme ka bërë të ditur se sot do të ekzekutohen pagat…

Avokati i Popullit e dërgon në Kushtetuese Ligjin e pagave

Institucioni i Avokatit të Popullit e ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Pagat në Sektorin Publik. Kështu ka bërë…

Ligji i Pagave përfundon sot në Gjykatën Kushtetuese

Ligji i Pagave sot do të përfundojë në Gjykatën Kushtetuese. Burimet e gazetës Nacionale kanë bërë me dije se sot…

Proteston Sindikata e QKUK-së, shkak Ligji i Pagave

Sindikata e QKUK-së bashkë me shumë mejkë sot kanë protestuar në ambientet e Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës…

Pakënaqësitë për Ligjin e pagave vazhdojnë, s’ndalen protestat

Edhe pse kanë kaluar dy muaj prej kur ka hyrë në fuqi Ligji i ri i Pagave, që nga ajo…

Ligji i Pagave mund të dërgohet në Kushtetuese vetëm me inicim të 30 deputetëve

Për dërgimin e Ligjit të Pagave në Gjykatën Kushtetuese ekzistojnë disa baza. Afati për dorëzimin e tij në Kushtetuese me…

AAK-ja e dërgon në Kushtetuese Ligjin për Qeverinë (VIDEO)

Dritën e Gjelbër nga shumica e thjeshtë e deputetëve e mori në tetor të vitit që shkoi. E veç me…