Kreu i FFK-së: Vaksinimi i lojtarëve që luajnë në gara europiane, “barrë” e institucioneve relevante

Duke folur për Gazeta “Enigma” kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është shprehur optimist për cilësinë e…

Remi: Qe pse u dënova, nuk jam dënuar për krime lufte

Ish-komandanti i UÇK-së për Zonën Operative të Llapit, Rrustem Mustafa-Remi, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se nuk ka…

U organizua ndeshja për nderë të katër dëshmorëve ish-futbollistë të Llapit

Të hënën në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, Federata e Futbollit të Kosovës në bashkëpunim me Ligën e Veteranëve të…

Presidenti Ademi përgëzon FC Prishtina dhe KF Llapi

16 maj, 2021 – Presidenti Agim Ademi nëpërmjet një mesazhi ka uruar FC Prishtina dhe KF Llapi, dy skuadrat që…

Arbëria – Llapi, Feronikeli – Besa: Formacionet zyrtare

Përballje të zjarrta për luftën për mbijetesë do të zhvillohen në Podujevë dhe Drenas, raporton Gazeta Enigma. Arbëria dhe Llapi…

Sa para pritet të i fitojnë ekipet nga SuperLiga e futbollit të Kosovës që do të arrijnë garat evropiane

Llapi të mërkurën që lamë pas iu gëzua trofeut të Kupës së Kosovës, të cilën e fitoi për herë të…

Ndeshje të “nxehta” në Superligën e Futbollit – Drenica-Ballkani dhe Llapi-Prishtina

Superliga e Kosovës luan edhe sot (e diele) me dy përballje të vlefshme për javën e 32-të. https://central.gjirafa.com/renderer.html?v=1.1 Në stadiumin…