Mandl thotë se Kosova i ka plotësuar të gjitha kushtet për anëtarësim në KiE

Bashkëkryesuesi i Komisionit Parlamentar për Stabilizim Asociim BE–Kosovë, Lukas Mandl ka deklaruar se Kosova i ka plotësuar të gjitha kushtet…

Mandl për samitin e Granadës: Mundësi e mirë për zgjidhjen e konfliktit mes Kosovës e Serbisë

Rreth 50 liderë evropianë pritet të takohen në Granadë të Spanjës të enjten, në kuadër të një mbledhjeje të zgjeruar…

Eurodeputeti austriak: Do të ishte gabim historik shtyrja e liberalizimit të vizave për Kosovën

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, ka reaguar pasi raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka thënë se liberalizimi…

Koreografia skandaloze e tifozëve serbë, eurodeputeti austriak i shkruan Borrellit, Lajçakut e Varhelyit

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl ka reaguar ndaj koreografisë nacionaliste të tifozëve serbë të futbollit, ‘Kur të kthehet ushtria në Kosovë’.…

Asociacioni, si Tiroli Jugor – pa organ legjislativ

Anëtari i Parlamentit Evropian, Lukas Mandl, ka treguar prishtshmëritë e tij se çfarë pret pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Ohrit,…

Mandl: Historikisht Serbia ka qenë agresori, ndërsa Kosova ishte viktima

Në Parlamentin Evropian sot është diskutuar për aplikimin e Kosovën për t’u bërë anëtare e Bashkimit Evropian. Në fjalën e…

Eurodeputeti austriak: Vendim i vonuar, por kemi arsye për të qenë të lumtur

Eurodeputeti austriak Lukas Mandl, ka përshëndetur vendimin e Këshillit të Ministrave të BE-së të cilët miratuan sot vendimin për liberalizimin…

Eurodeputeti Mandl: Kosova foshnje e BE-së dhe SHBA-së

Pas takimit me krerët e shtetit, eurodeputeti austriak, Lukas Mandl të premten qëndroi në qytetin e Gjilanit atje ku u…

Eurodeputeti Mandl: Dialogu Prishtinë-Beograd është ndërmjet dy shteteve, jo qyteteve – BE-ja duhet ta bëjë këtë të qartë

Eurodeputeti austriak Lukas Mandl tha të premten se dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit është dialogu mes dy shteteve dhe jo…

Eurodeputeti austriak Mandl: Njohja e Kosovës nga Izraeli, çështje mençurie e vizioni – shtetet tjera ta ndjekin këtë shembull

E ngarkuara me punë në Ambasadën e Kosovës në Jerusalem, Ines Demiri ka pritur në takim të premten eurodeputetin austriak…