“Alarmohet” Drenica humbja e pestë me radhë, deklaratat e trajnerëve Thaçi e Lushtaku

Malisheva ka fituar me rezultat 2-0 në shtëpi ndaj Drenicës në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në BKT…

Drenica po bëhet me kryesi të re, Lushtaku jep informacionet e fundit nga Skenderaj

Klubi i Drenicës ka mbetur pa kryesi tash e katër ditë, pasi drejtuesit e deritanishëm kanë dhënë dorëheqje për shkak…

Lushtaku: VAR-i po e dëmton Drenicën

Trajneri i Drenicës Tahir Lushtaku, i ftuar në emisionin ‘EKIPI A’ në televizionin ATV, e ka komentuar golin e realizuar…

Trajneri i FC Drita tha se ishte qasje e mirë e lojtarëve, që nuk u dorëzuan deri në fund për fitore

‘Pas përfundimit të ndeshjes Drita – Drenica (1:0) me golin e shënuar në minutën e fundit të takimit, janë deklaruar…

Shpërthen” Lushtaku: Referimi ishte i njëanshëm, edhe po të shënonim pesë gola, nuk do dilnim fitues ndaj Prishtinës

Drenica ka pësuar humbje në kryeqytet nga Prishtina, me rezultat minimal, 1-0, shkruan. Pas ndeshjes për ‘Art Sport’ foli trajneri…

Munishi: Gjyqtarët e Superligës nuk ndikohen, Drenica skuadër simpatike

Njëri ndër takimet kryesor në xhiron e 10-të në Superligën e Kosovës, mes Gjilanit dhe Drenicës përfundoi 2-1 në të…

Supremja vendos për ankesën e Lushtakut lidhur me kandidaturën për kryetar të Skënderajt

Sami Lushtaku, kandidat i PDK-së për kryetar të Skenderajt ka humbur përfundimisht betejën për të kandiduar për të parin e…

“Edhe pse po pengohem i siguroj qytetarët që do të jem në krye të qeverisjes së Skënderajt”

Kryetari i Degës së PDK-së në Skënderaj, Sami Lushtaku, është shprehur se Presidentja Vjosa Osmani dhe Kryeministri Albin Kurti janë…

Lushtaku: Duam ta nisim edicionin me tri pikë kundër Gjilanit, Kupa dhe pjesa e epërme e tabelës janë prioriteti ynë

Drenica është ndër skuadrat më aktive në afatin kalimtar të verës duke sjellë në radhët e veta shumë futbollistë në…

Lushtaku: E mposhtim Bekim Jasharin bashkë me Albin Kurtin në Skenderaj

Vetëvendosje ka mbetur pa kandidat për kryetar të Skenderajt, kjo pasi që Hysen Mehani, të cilin e emëroi dega e…