Ndryshohen masat anti-COVID, hiqen maskat në ambientet e jashtme

Ndryshohen masat anti-COVID, hiqen maskat në ambientet e jashtme Qeveria e Kosovës ka miratur masat e reja anti-COVID. Orari i…

Nesër pritet që të letësohen masat anti-COVID

Ministria e Shëndetësisë pritet që nesër t’i rishqyrtojë masat kundër pandemisë. Komiteti për menaxhimin e pandemisë do të mblidhet nesër…

Gastronomët zotohen se do t’i kërkojnë dy dozat e vaksinës nga qytetarët

Kryetari i Odës së Hotelierisë dhe Turizmit të Kosovës Hysen Sogojeva bashkë me drejtorin e departamentit të estradës Afrim Muçiqi…

Masat e reja antiCOVID – Policia e Kosovës shton kontrollet

Masat e reja anti-COVID të miratuara nga Qeveria e Kosovës kanë hyrë në fuqi nga dita e shtune, raporton Gazeta…

Lajmi i fundit: Qeveria e Kosovës i ka miratuar masat e reja anti-COVID

Pas shtimit të rasteve me COVID-19, Qeveria e Kosovës ka njoftuar të premten se i ka miratuar masat e reja…

Udhëtarët nga Kosova mbesin në Aeroportin e Romës si pasojë e masave të reja

Një pjesë e konsiderueshme e qytetarëve që kanë udhëtuar të premten nga Kosova drejt Italisë ka mbetur në Aeroportin e…

Zvicra me masa të reja anti-COVID nga 20 dhjetori

Zvicra ka njoftuar për kufizime të mëtejshme si pasojë e COVID-19, që synojnë kryesisht të pavaksinuarit, së bashku me rivendosjen…

Këto janë masat e reja shtrënguese në Zvicër

Siç është bërë tashmë e ditur, për shkak të rritjes së numrit të rasteve, Qeveria Federale ka vendosur masa të…

Përhapja e variantit “Omicron”, hyjnë në fuqi masat e reja antiCOVID

Përhapja e variantit të ri “Omicron” ka bërë që Qeveria e Kosovës të marrë masa të reja për të parandaluar…

Afrim Muçiqi kundër masave të qeverisë: Zotohemi që të gjitha përgjegjësitë do t’i pranojmë

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit të Kosovës në një konferencë të jashtëzakonshme ka kundërshtuar masat e miratuara të martën nga…