Qalaj: MPB-ja ka nevojë për një ministër, jo për praktikantë si Sveçla

Deputeti i PDK-së, Rashit Qalaj, ka kritikuar funksionimin e Qeverisë, me theks të veçantë bashkimin e ministrive, ku sipas tij,…

Jep dorëheqje nga posti i ministrit, cilat janë sifdat si kandidad për kryetar të Prishtinës për Arben Vitinë?

“Zyrtarisht jap dorëheqje nga posti si ministër i Shëndetësisë”, shkruan Gazeta Enigma. Me këtë fjali, Arben Vitia të premten e…

Vitia thërret konferencë për media, pritet të jap dorëheqje nga posti i ministrit

Arben Vitia sot pritet të zyrtarizojë dorëheqjen nga posti i ministrit të Shëndetësisë. Dorëheqja e tij vjen pasi ai është…

Ministri Mehaj në vizitë zyrtare në Shqipëri

Në kuadër të vizitave zyrtare, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, sot do të vazhdojë vizitën e tij në Shqipëri. Me…

Rritja e rasteve i rikthen masat antiCOVID, përfaqësuesit e bizneseve kërkojnë subvensione

Rritja e rasteve me COVID ka bërë që të rikthehen edhe masat antiCOVID në Kosovë, shkruan Gazeta Enigma. Një prej…

Sveçla: Pensionimi i hershëm i zyrtarëve policor, ndër prioritetet e MPB-së

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se ndër prioritet e ministrisë së tij është pensionimi i hershëm…

Kurti takim virtual me drejtorin e përgjithshëm të EBU-s, u bisedua për vështirësit me të cilat ballafaqohet transmetuesi publik

Shërbimi televiziv publik i pavarur, bazuar në shembujt dhe praktikat më të mira ndërkombëtare, ishte tema e takimit virtual mes…

Kurti takohet me ministrin për Evropë Jugore, Lindje të Mesme dhe Afrikë të Republikës së Guajanës, falenderon për kontributin e dhënë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me zëvendësministrin e Punëve të Jashtme e Diasporë, Kreshnik Ahmeti, priti në takim…

Ministri Liburn Aliu del sërish para gjykatës, akuzohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë sot pritet të vazhdojë gjykimi ndaj ministrit aktual të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës në…

Liza Gashi emërohet si zëvendësministre e Punëve të Jashtme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar Liza Gashin, zëvendësministre të Punëve të Jashtme dhe Diasporës, raporton Gazeta Enigma. Gashi…