Kosnett në përfundim të mandatit, thotë se ka qenë nder i madh shërbimi në Kosovë

Të qenurit ambasador i Shteteve të Bashkuara në Kosovë ka qenë një “nder i madh”, tha ambasadori në largim, Philip…

Hoxhaj takim lamtumirës me Kosnett: Kosova përjetësisht i është mirënjohëse SHBA-së

Ish-kryetari në detyrë i PDK-së Enver Hoxhaj, ka mbajtur një takim lamtumirës me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, raporton…

Kosnett: Kosova u ka dhënë mundësi afganëve të ndërtojnë jetë të reja

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka shprehur kënaqësinë dhe respektin që Kosova ka strehuar…

Osmani: Kosova do t’i qëndroj përkrah SHBA-ve, në strehimin e Afganëve

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani takoi ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Philip Kosnett për…

Kosnett: Amerika do t’ju qëndrojë gjithmonë përkrahë

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett tha se është i nderuar që do të pranojë medaljen e ndarë për…

Kosnett zotohet për mbështetjen e ShBA-së ndaj Kushtetueses

Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës, Gresa Caka – Nimani, priti sot në takim ambasadorin e Shteteve të…

Kosnett takon Kongresin Pan-Shqiptar të Amerikës: Kosova të mos varet vetëm nga remitencat e diasporës

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka takuar sot liderët e Kongresit Pan-Shqiptar të Amerikës, raproton Gazeta “Enigma”. Kosnett ka…

Ambasadori Kosnett merr pjesë në paradë, Kurti e Osmani mungojnë

Sot është mbajtur parada e tubimi për Paradën e Krenarisë e komunitetit LGBTI, me moton “Bashkë dhe krenarë”, raporton Gazeta…

BE për Gazetën “Enigma”: Kosova të gjejë një rrugë që ta zbatoj Asociacionin, e ka obligim

“Kosova ka ndërmarr një detyrim ndërkombëtar për të zbatuar marrëveshjen për themelimin Asociacionit të Komunave serbe” dhe “i takon Kosovës…

“Kosnett përçoi mesazh të qartë për Kurtin kur pohoi se asociacioni duhet të formohet”

Deklaratën e ambasadorit amerikan, Philip Kosnett se asociacioni i Komunave me shumicë serbe duhet të formohet po e sheh si…