Osmani merr letrat kredenciale nga ambasadorja lituaneze, kërkon reagim kundrejt shtrirjes së ndikimit rus në rajon

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani priti sot në takim ambasadoren e Lituanisë, Jurate Raguckiene me rastin e dorëzimit të letrave…

Përfaqësuesi i Francës takon Osmanin në Këshill të Sigurimit, mesazhi i tij për dialogun

Ambasadori dhe përfaqësuesi i Francës në Këshill të Sigurimit, Nicolas de Riviere, dje në New York ka takuar presidenten e…

Osmani takohet me Maas: Dialogu me Serbinë të përfundojë me njohje reciproke

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në kuadër të vizitës zyrtare, ka takuar ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas. Siç…

Osmani merr mbështetje nga Gjermania për liberalizim të vizave

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim sekretarin e Shtetit në Ministrinë e Jashtme të…

“Gati për Lojërat Olimpike 2020”, Osmani arrin në Japoni

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka arritur në Japoni për t’i përcjellur nga afër Lojërat Olimpike Tokjo 2020. Këtë e…

Osmani uron festën e Kurban Bajramit: Populli ynë e kupton shumë mirë se çfarë domethënie ka sakrifica

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit, raporton Gazeta Enigma. Përmes një shkrimi…

​Presidentja Osmani ia dorëzon flamurin ekipit olimpik të Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do t’ia dorëzojë flamurin shtetëror ekipit olimpik të Kosovës, që do ta përfaqësojë Kosovën në…

Osmani për rezolutën e Srebrenicës: U zyrtarizua qëndrimi i institucioneve të Kosovës karshi gjenocidit serb

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar për miratimin e Rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë nga Kuvendi i Kosovës, ku…

Osmani pas takimit me sekretarin e NATO-së: Shpreha vullnetin për të ruajtuar paqen dhe stabilitetin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pas takimit që ka zhvilluar sot me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, ka…

Osmani takohet me përfaqësuesit e Agjencisë franceze të zhvillimit, bëri thirrje për rritjen e aktiviteteve të ADF në vend

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, priti në takim Ambasadoren e Francës në Kosovë, Marie-Christine Butel, si dhe një delegacion të…