Sulm me thikë mes pesë personave në Prishtinë, dy të mitur përfundojnë në spital

Pesë persona janë shoqëruar në polici pasi që të njëjtit kanë përdorur thikë mes tyre, me ç’rast dy të mitur…

Vdes 20-vjeçarja që u godit nga treni në Prishtinë

Ka vdekur 20-vjeçarja e cila ishte goditur nga treni në Lakrishtë të Prishtinës, më 26 mars. Kjo u konfirmua për…

Rreth 10 mijë konsumatorë në Prishtinë qe mbi 10 orë pa rrymë

Kanë kaluar 10 orë prej kur një pjesë e kryeqytetit ka mbetur pa energji elektrike, pas një incidenti të zjarrit…

Asfalti në rrugën “Fehmi Lladrovci” në Prishtinë, si valë deti 

Rruga që të çon kah Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK), ajo me emrin “Fehmi Lladrovci”, shkatërrohet me lehtësinë më…

Prishtina, Gjilani, Mitrovica dhe Peja në gjendje të rënduar të cilësisë së ajrit, shkak ajri i Saharës

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës, ka dalë me një sqarim mbi situatën e rënduar të cilësisë së ajrit,…

Detaje nga përplasja mes dy grupeve mbrëmë në Prishtinë, një i vrarë dhe tre të plagosur

Një person rreth moshës 30 vjeçare mbeti i vrarë mbrëmë si pasojë e të shtënave me armë zjarri në Prishtinë.…

Rrihen mes vete kamarieri dhe menaxheri i një lokali në Prishtinë, policia i arreston

Policia ka njoftuar se janë rrahur mes vete menaxheri i një lokali në Prishtinë dhe kamarieri. Palët janë liruar në…

Inspektorati i Prishtinës zhvillon aksion për largimin e shitësve ambulant nga sheshet qendrore

Inspektorati i kryeqytetit sot ka zhvilluar aksion për largimin e shitësve ambulant nga sheshet qendrore të Prishtinës. Kështu ka bërë…

Komuna dorëzohet, e hap për vetura sheshin “Xhorxh Bush” 

Të enjten mos ja mësyni të shëtisni në këmbë në sheshin “Xhorxh Bush” në kryeqytet. Aty, nga mëngjesi i 21…

Aksident mes katër automjeteve në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, lëndohen tre persona

Tre persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë, saktësisht…