Parlamenti Evropian bëri thirrje për hapjen e dosjeve të shërbimeve sekrete jugosllave

Komiteti i Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian (PE) ka miratuar një raport për luftën kundër krimit të organizuar në…

Kurti: Raporti tregon se për këta gjashtë muaj qeverisje kemi shënuar progres

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se ky është raporti i parë i progresit prej që kanë ardhur në…

Nëntë kandidatë për kryetarë të komunave probleme me ligjin

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), të shtunën ka publikuar raportin: “Integriteti i kandidatëve për Kryetarë të Komunave – Analizë…

Vushtrriasja sulmohet nga vajza e saj

Një grua në Vushtrri u sulmua nga vajza e saj, ani pse për të kishte urdhër mbrojtës. Policia e Kosovës…

Pas raportit të IKSHPK-së reagon “Hidrodrini”, kërkon sqarime shtesë për mostrat që janë marrë për analiza

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) bëri të ditur se nga mostrat e ujit, të marra në Deçan…

Ministri Vitia: Së shpejti raporti i ri mbi gjendjen në Deçan

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha se sot (e mërkurë) do të vij raporti i ri për situatën në komunën…

Kuvendi nuk e miraton raportin vjetor të punës së RTK-së

Me 62 vota kundër, asnjë pro dhe asnjë abstenim, Kuvendi nuk e ka miratuar raportin vjetor të punës për vitin…

Vajzës së vogël i keqësohet gjendja pasi merr trajtim në QKUK, nisin hetimet

Policia e Kosovës ka nisur hetimet për “Trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor”, meqenëse një vajze të vogël i është keqësuar gjendja…

6 raste të dhunës në familje për 24 orë në Kosovë

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, raportohet për 6 raste të dhunës familjare, ku viktima zakonisht është e…

Raporti i ShSKUK-së për gjendjen e të shtrirëve në spital për COVID-19

Sipas raporteve nga klinikat COVID dhe 7 spitalet e përgjithshme, në trajtim janë vetëm 291 pacientë. Prej tyre, 184 pacientë…