Panik në ndeshjen Besa-Trepça, portieri mitrovicas humb ndjenjat në fushë (VIDEO)

Portieri i Trepçes, Silas Opoku, ka mbetur pa ndjenja pas përplasjes me lojtarin e Besës, Bilall Tagyollahu. Po zhvillohej minuta…

Përfundojnë tri ndeshjet e Ligës së Parë me këto rezultate

Përfundoi xhiro e katërt e Ligës së Parë me tri takimet e ditës së sotme. Vëllaznimi ka shënuar fitore të…

KB Prizreni: Koljevic u sulmua, është në emergjencë

Dramë në fund te “Minatori”, Trepça fiton në sekondat e fundit. Skuadra mysafire tha se është sulmuar dhe se një…

Prizreni mposht Trepçën në finale, fiton Superkupën e Kosovës

Superkupa e Kosovës shkon në Prizren këtë vit. Skuadra e Prizrenit ka arritur të fitojë edhe finalen e madhe, në…

Sot zhvillohet finalja e Superkupës në basketboll, takohen Prizreni 16 dhe Trepça

Sot (e diel) do të zhvillohet finalja e madhe e Superkupës së Kosovës në basketboll. Për trofeun e kësaj gare…

Kreu i FFK-së: Vaksinimi i lojtarëve që luajnë në gara europiane, “barrë” e institucioneve relevante

Duke folur për Gazeta “Enigma” kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është shprehur optimist për cilësinë e…