Reagon Raiola: Për 4 muaj më shpallën dy herë të vdekur

Pas raportimit të mediave se ka ndërruar jetë, ka reaguar edhe vet Agjenti i famshëm i futbollit, Mino Raiola, raporton…

“S’jam zëvendëskryeministër i Twitterit”, Bislimi flet për skandalin në Këshill të Evropës

Zëvendëskryeministri, Besnik Bislimi është deklaruar edhe një herë lidhur me skandalin diplomatik me  zëvendëssekretarin e përgjithshëm të Këshillit të Evropës,…

Trump nis sërish “uftën” kundër Twitter dhe Facebook, u bën thirrje njerëzve që të largohen nga këto platforma

Donald Trump nxit sërish ‘luftëra’ kundër Twitter dhe Facebook. Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, postoi një deklaratë në platformën e…

Shefi i ri indian i Twitter-it, Parag Agrawal

Shefi i ri ekzekutiv i platformës Twitter, Parag Agrawal, i cili ka lindur në Indi, ka zënë titujt e gazetave…

Themeluesi i Twitter-it pritet të tërhiqet nga pozita e shefit ekzekutiv

Shefi ekzekutiv i Twitter-it, Jack Dorsey, pritet që të tërhiqet nga kjo pozitë të kompanisë të cilën e themeloi. Dorsey,…

Twitter shumë shpejt mund të duket si Facebook

Fotografitë së shpejti duhet të jenë më të gjera në pajisjet mobile. Twitter duket se po punon për një plan…

TikTok me probleme – qindra përdorues thonë se nuk kanë qasje dhe kanë humbur “followers”

Përdoruesit e TikTok thonë se nuk janë në gjendje të identifikohen në aplikacionin viral të videos për shkak të një…

Uroj serbët për festën e Vidovdanit, Grenell dhe Çitaku përplasen në “Twitter”

Ish-emisari amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell nxiti reagime të shumta pas një postimi të bërë dje në Twitter, ku…

Ministrja Gërvalla uron Izraelin për qeverinë e re: Po shpresojmë në thellimin e bashkëpunimit mes dy vendeve

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, përmes një postimi në ‘Twitter’, e ka uruar Izraelin për zgjedhjen…

Dendias përshkruan vizitën në Kosovë: Rajoni nuk duhet t’i lejojë ndikimet e jashtme që t’a prishin stabilitetin

Ministri i jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka përshkruar me disa postime në Twitter vizitën e tij të sotme në…