Ambasada e SHBA’së në Prishtinë: Vaksina s’ka mikroçip

Ambasada e Amerikës në Prishtinë ka dalur me një njoftim për vaksinat Anti-COVID dhe deklaratat se ato përmbajnë mikroçipa. Nga…

Selakoviq përgëzoi Kenian që s’e njeh Kosovën, reagon Vela

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Nikolla Selakoviq, pas dërgimit të disa ndihmave, përfshirë edhe vaksina kundër COVID-19, në…

Kurti për vaksinat nga ShBA: Kjo tregon shembullin e aleancës sonë të qëndrueshme

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka falënderuar Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, për ndihmën që Shtetet e Bashkuara të…

Arrijnë dozat e para të vaksinave kundër COVID-19 nga SHBA-ja

Kanë arritur dozat e para të vaksinave kundër COVID-19 nga Amerika në Kosovë. Të pranishëm ishin ambasadori Kosnett, presidentja Vjosa…

IKSHPK: Vaksinohuni tash për të mos marrë masa në vjeshtë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike u ka bërë apel qytetarëve që të vaksinohen kundër virusit Covid-19. Përmes këtij apeli IKSHPK,…

IKSHPK: Vaksinohuni, ndryshe do të rriten rastet e reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka kërkuar nga qytetarët e vendit që të vaksinohen. Kjo, për shkak se nëse nuk…

ShBA paralajmëron për rrezikun e një sindrome të rrallë nga vaksinat J&J

Administrata e Ushqimit dhe Barnave (FDA), agjencia amerikane e sigurisë së barnave, ka lëshuar një paralajmërim të ri për vaksinën…

MSH: Nga java e ardhshme do të bëhet e mundur zgjedhja e vaksinës, në konsultim me mjekun

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen kundër virusit Covid-19. Në njoftimin e MSh-së, thuhet se…

Vishaj bën thirrje për vaksinim: Pfizer dhe AstraZeneca janë të sigurta

Drejtori në detyrë i Klinikës Infektive, Arben Vishaj, ka thënë se qytetarët duhet të vaksinohen pa asnjë hezitim – si…

Vaksinat nuk ju bëjnë magnetikë, ekspertët zbërthejnë videot me monedhat që ‘ngjiten’ në krah

Shumë video në rrjetet sociale të personave të vaksinuar kundër koronavirusit që ngjisin monedha në krahët e tyre kanë përhapur…