Haziri: Qeveria po punon sot për nesër, renovimi i stadiumit të Gjilanit dhe autostrada kanë mbetur aty ku i kemi lënë – vit i humbur për Gjilanin nën qeverisjen e Hysenit

Ish-kryetari i Gjilanit, Lufti Haziri, në një intervistë për Gazetën Enigma ka thënë se Qeveria e Kosovës po punon ‘’sot…

Intervistë me psikologun Rron Kastrati: Abuzimi seksual ndaj të miturve, këto janë shenjat që i shfaqin të dhunuarit

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës vetëm në gjashtë mujorin e parë të vitit 2022 janë raportuar 15…

Intervistë me Zekirija Ramadani: Objektivi i SC Gjilanit është titulli kampion, shpresojmë kualifikimin në Ligën e Konferencës

Trajneri i SC Gjilanit, Zekirija Ramadani, në një intervistë për Gazetën Enigma ka folur për objektivat e klubit, stilin e…

Intervistë me Ardian Nuhiun: Me prurjet e reja kemi shtuar konkurrencën, po ndërtojmë skuadër më shpirt luftaraki

Ekipet kosovare të Superligës së Kosovës në futboll janë duke i mbushur ‘bateritë’ pak ditë para ndeshjeve në garat evropiane.…