Haliti: Ndërkombëtarët mund ta rrëzojnë Kurtin nga pushteti, nëse s’i respekton marrëveshjet e nënshkruara me Serbinë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga PDK-ja, Xhavit Haliti në një intervistë ekskluzive për Gazetën Enigma ka thënë se kreun…

Kryetari i Sindikatës së Policisë së Kosovës alarmon: Do të kemi dorëheqje masive të policëve për shkak të pakënaqësive  

Policët e Kosovës janë shprehur të dëshpëruar edhe me pagat e muajit prill, pasi paga e tyre nuk ka dalë…

Dita Ndërkombëtare e Mjekëve: Rrugëtimi dhe sakrificat që ka kaluar ajo ndër vite

30 marsi është Dita Ndërkombëtare e Mjekëve. Kjo ditë u krijua për të njohur mjekët, punën e tyre dhe kontributet…

Nëna Eloidës rrëfehet për Gazetën “Enigma”: Lindja e Elës është momenti më i lumtur në jetën time

22-vjeçarja Eloida Alija edhe pse e lindur me një kromozom më shumë, kjo nuk e ka penguar atë në rrugëtimin…

Pritje që s’shuhet kurrë, ‘Zonja e hekurt’ rrëfen përjetimet e saj për Gazetën “Enigma”

Gazeta “Enigma” sjell rrëfimin rrëqethës të Ferdonije Qerkezit, apo të njohur si ‘Nëna Ferdonije’ e cila gjatë luftës së Serbisë…

Drejtori i shkollës ekonomike në Gjilan, Kqiku: Mësuesit, janë gur themeli me të cilin kanë nisur hapat e shtetësisë tonë

Me rastin e festës së mësuesit, 7 marsin, Drejtori i Shkollës Ekonomike “Marin Barleti” në Gjilan, Fadil Kqiku, në një…

Ramë Buja në një intervistë plot emocion: Rrëfen momentet më interesante nga shpallja e Pavarësisë

Ishte një nga emrat kyç në politikë gjatë vitit 2008 kur ishte pjesë e partisë më të madhe në pushtet…

Arsim Thaqi beson se do të shpallet kampion me Dritën në fund të sezonit

Më 4 janar Drita e zyrtarizoi trajnerin e ri, Arsim Thaqin, ish-trajnerin e Malishevës i cili iu bashkua klubit gjilanas…

Sami Sermaxhaj tregon pse mori drejtimin e Malishevës dhe cili është synimi i tij këtë sezon

Më 15 shtator FC Malisheva njoftoi për shkarkimin e trajnerit Arsim Thaçi pas humbjes 4-2 nga Prishtina. Katër ditë më…

Topalli tregon se si po i ecën sezoni në Superligën e Turqisë me Istanbulsporin dhe cilat janë synimet e tij për të ardhmen

Sulmuesi kosovar Jetmir Topalli është duke e kaluar sezonin e tretë në futbollin turk. Topalli vëmendjen e të gjithëve e…