Arsim Thaqi beson se do të shpallet kampion me Dritën në fund të sezonit

Më 4 janar Drita e zyrtarizoi trajnerin e ri, Arsim Thaqin, ish-trajnerin e Malishevës i cili iu bashkua klubit gjilanas…

Sami Sermaxhaj tregon pse mori drejtimin e Malishevës dhe cili është synimi i tij këtë sezon

Më 15 shtator FC Malisheva njoftoi për shkarkimin e trajnerit Arsim Thaçi pas humbjes 4-2 nga Prishtina. Katër ditë më…

Topalli tregon se si po i ecën sezoni në Superligën e Turqisë me Istanbulsporin dhe cilat janë synimet e tij për të ardhmen

Sulmuesi kosovar Jetmir Topalli është duke e kaluar sezonin e tretë në futbollin turk. Topalli vëmendjen e të gjithëve e…

Berisha: Qeveria Kurti është pikërisht çfarë është ideologjia e tyre leniniste – “ecje me hapa mbrapa”

13 tetori i këtij viti u prit me emocione nga qytetarët e Kosovës, pasi pritej që të hapej rruga për…

Munishi: Prishtina në dy ndeshje ka pasur më shumë shikues se gjithë ndeshjet e tjera që janë zhvilluar në Superligë

Klubi i Prishtinës këtë sezon është duke u paraqitur me një fytyrë ndryshe nga sezoni i kaluar, falë ndryshimeve që…

Ekspertja e ekonomisë: Rritja e pagës minimale është mënyra e vetme e cila ndikon në zbutjen e efektit të rritjes së çmimeve

Sipas Agjencisë së Statistikave të Kosovës, (ASK) inflacioni vjetor në Kosovë deri në muajin gusht 2022, ka arritur në 13…

Ish-ambasadori i Kosovës optimist për liberalizimin e vizave, dialogu Kosovë – Serbi një maratonë pa cak

Ish – ambasadori i Kosovës në Australi, Hajdin Abazi, në një intervistë për Gazetën Enigma komentoi rrjedhën e procesit të…

Pas 5 viteve Kosova pritet të përballet me krizë serioze për mjekë dhe për shërbime shëndetësore

Kushtet e punës, politikat shëndetësore dhe mos kalimi i Ligjit të pagave, bënë që në sytë e mjekëve Kosova të…

Bekim Shotani tregon se cilat janë synimet e Drenicës për këtë sezon

KF Drenica ishte e vetmja skuadër nga Superliga e Kosovës që i nisi me vonesë përgatitjet për sezonin 2022/2023. Skuadra…

Lekaj: Qeveria Kurti s’di t’i mbrojë interesat e vendit, mjekët po ikin nga Kosova

Ish – ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj, tani deputet i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e…