Ndeshjet e së shtunës në Superligën e Kosovës, publikohen formacionet zyrtare

Ndeshjet e së shtunës në Superligën e Kosovës, publikohen formacionet zyrtare

Të shtunën rikthehet elita e futbollit kosovar me disa ndeshje tejet interesante.

Në kuadër të javës së 18-të në Superligën e Kosovës, të shtunën do të zhvillohet tri ndeshje.

Kryendeshja e sotme luhet në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan.

Llapi dhe Prishtina do ta zhvillojnë derbin rajonal në mesditën e së shtunës.

Formacionet zyrtare:

Llapi: Avdyli, Idrizi, Prençi, Veliu, Emini, Ramadani, Selmani, Krasniqi, Shillova, Shabani, Rivera

Prishtina: Halimi, Bekteshi, Mici, Ismajli, Shabani, Kryeziu, Hoti, Karabeci, Mankenda, Abazi, John.

Në ndeshjet tjera, Feronikeli e luan derbin drenicas ndaj Drenicës, kurse Drita e pret në Gjilan Ulpianën.

Formacionet zyrtare:

FeronikeliPas pak…

DrenicaPas pak…

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, Blakqori, Balde, Cuculi, Bardhoku, Broja, Jashari, Ajzeraj, Muja, Namani, Simonovski

Ulpiana: Basha, Rapuca, Makolli, Emini, Gjoni, Shala, Qerimi, Mustafa, Rezi, Selimi, Santos.

Të tria ndeshjet e së shtunës luhen nga ora 13:00./Gazeta “Enigma”/

Related Articles