Superliga, Llapi dhe Drita shënojnë fitore në vazhdime

Gjashtë skuadra kanë zhvilluar tri takimet javës së 18-të, të fundit për sezonin vjeshtor në BKT Superligën e Kosovës në Futboll, shkruan Gazeta Enigma.

Ndeshja kryesore e së shtunës në mes të Llapit dhe Prishtinës, e zhvilluar në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan, ka përfunduar me fitoren minimale 3:2 për vendësit me golin e fitores të shënuar në vazhdime të lojës. Paraprakisht, në pjesën e parë Llapi ka avancuar me dy gola, fillimisht në minutën 24′ me autogolin e Bennet Ismailit, e më pas në minutën e 27′ Llapi dyfishon epërsinë përmes Francisko Rivera-s.

Arlind Shabani i Prishtinës ngushton rezultatin 2:1, duke shënuar për Prishtinën

në minutën 41′, kurse shifrat i barazoi Sabien Lilaj në minutën 60′.

Kur pritetj se ndeshja do të mbyllej me rezultat të barabartë, doli në skenë Sabien Lilaj duke shënuar golin e fitores në vazhdimin e takimit për rezultatin 3:2.

Llapi 3:2 Prishtina

Në ndeshjen Drita – Ulpiana, janë shënuar gjithsej katër gola, tre në portën mysafire e një në atë të skuadrës vendëse, duke u mbyllur takimi me rezultatin përfundimtar 3:1, me golin e avantazhit fillimisht përmes Astrit Fazliut nga pika e bardhë në vazhdimin prej tre minutash të lojës shtesë, si dhe atë të fitores përfundimtare të takimit (3:1), dhe më pas, në fund, Marko Simonovski, vendosi rezultatin përfundimtar në minutën e 100-të (3:1).

Ndërsa, takimi Ferronikeli – Drenica është mbyllur me fitore komode të skuadrës mysafire 0:2, shkruan Gazeta Enigma.

Drita 3-1 Ulpiana
Ferronikeli 0:2 Drenica