Pamje apokaliptike, 20 fotografitë që dokumentojnë tmerrin e sulmeve të 11 shtatorit

Ishte një ditë e pamjeve të paharrueshme, apokaliptike, surreale, të dhunshme, fantazmë, monumentale e shumë personale. E dhimbshme për ta…

Amerika shënon sot 22-vjetorin e sulmeve të 11 shtatorit

Mëngjesin e 11 shtatorit, 2001, banorët e Nju Jorkut po bëheshin gati të nisnin ditën, kur një avion i rrëmbyer…

Objekti i Presidencës merr pamje tjetër, në nder të 11 Shtatorit

Presidenca e Kosovës në shenjë nderimi dhe solidarizimi me popullin amerikan në përvjetorin e 20-të të sulmeve të 11 Shtatorit,…

Kosovarja Vjollca Dedushaj kujton tmerrin e 11 shtatorit 2001 (VIDEO)

Ngjarjet e 11 shtatorit të 2001 i përjetoi nga afër edhe një kosovare. Vjollca Dedushaj Fazliu si 23-vjeçare, e dëbuar…

Në kazermat e FSK-së, flamujt lëshohen në gjysmë shtizë në nderë të viktimave të 11 shtatorit

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka bërë të ditur se këtë të shtune në të gjitha kazermat e Forcës dhe…

Edhe pas njëzet vjetëve, po vazhdon gjykimi ndaj pesë të akuzuarve për sulmet terroriste të 11 shtatorit në SHBA

Në prag të 20 vjetorit të sulmeve terroriste të 11 shtatorit, seancat paraprake në çështjen nëntëvjeçare kundër pesë burrave të…

Johnson: Terroristët e 11 shtatorit nuk arritën të minojnë besimin e popujve në liri

Kryeminstri i Anglisë, Boris Johnson, tha se kërcënimi i terrorizmit mbeti, por njerëzit refuzuan të jetojnë jetën e tyre nga…

FSK-ja dhe ushtria amerikane nderojnë viktimat e 11 shtatorit

Në nderim të viktimave të sulmit terrorist të 11 Shtatorit në ShBA, FSK së bashku me ushtrinë amerikane kanë mbajtur…

SHBA shënon 20 vjetorin e sulmeve të 11 Shtatorit

Presidenti amerikan Joe Biden ka kërkuar unitet në 20 vjetorin e sulmeve të 11 Shtatorit. Në një video të publikuar…

Faqet e para të gazetave ndërkombëtare pas 11 shtatorit 2001

Fotot dhe titujt në faqen e parë të gazetave në të gjithë botën raportuan sulmin në kullat binjake 20 vjet…