FFK vizitohet nga zyratarët e UEFA-së dhe FIFA-së

Katër zyrtar të UEFA-së dhe FIFA-së kanë ardhur në Kosovë, saktësisht do të vizitojnë Federatën e Futbollit. Delegacioni i përbërë…

Vëllazërorja e veteranëve për festën e 28 Nëntorit përmbyllet me fitoren e Kosovës

Kombëtaret e Kosovës dhe Shqipërisë në konkurrencën e veteranëve e kanë festuar 28 Nëntorin me një ndeshje vëllazërore në qytetin…

Përveç presidentit Ademi, edhe zyrtari FFK-së Bylent Smakiqi në “FIFA Arab Cup”

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi është i ftuar për të marrë pjesë në FIFA Arab Cup…

Inaugurohet stadiumi sintetik në Ferizajit

Kreu i FFK-së me bashkëpuntorë, ka qëndruar në Ferizaj në ceremoninë inauguruese të stadiumit alternativ me bari sintetik, kontribut i…

Presidenti i FFK-së ftohet në FIFA Kupën Arabe 2021

Në javën e ardhshme, më 30 nëntor, fillon edicioni i 10-të i kësaj gare, i cili mbahet në Katar, duke…

Agim Ademi: presim që në të ardhmen Kosova të jetë pjesë e Kampionatit Europian e Botëror

Agim Ademi kryetar i FFK-së në një intervistë për ‘Le Canton27.ch’, ka folur për emocionet që po i dhuron Kombëtarja…

Spanja njeh Kosovën përmes futbollit

Ndeshjet që Kombëtarja e Kosovës i ka zhvilluar me Spanjën, janë marrë si shembull dhe janë përmendur edhe në parlamentin…

Kosova me trajner të ri në mars, zbulohen detaje të tjera

Kreu i FFK-së Agim Ademi ka folur për emrin e trajnerit të “Dardanëve” në Futboll, duke potencuar se ka shumë…

Policia jep detaje për sulmin ndaj shefit të FFK-së Agim Ademi

Policia në Prishtinë ka konfirmuar se ishte shtënë me armë zjarri gjatë një sulmi fizik ndaj kryetarit të Federatës së…

Sulmohet fizikisht kreu i FFK-së, Agim Ademi

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi është sulmuar fizikisht mëngjesin e sotëm në Prishtinë. Burime të Indeksonline…