Momenti i arrestimit të personave të dyshuar për hedhjen e gazit lotsjellës në koncertin e Bregoviqit

Disa persona janë arrestuar nga policia e Shqipërisë në Korçë si të dyshuar për hedhjen e gazlotsjellësit në Festën e…

E pëson një fëmijë nga gazi lotsjellës i lëshuar në koncertin e Bregoviqit

Një fëmijë e ka pësuar nga gazlotsjellësi i lëshuar në koncertin e këngëtarit serb Goran Bregoviq, që po mbahet në…

Ndërhyn Policia, koncerti i Bregoviqit nuk ndalet përkundër gazit lotsjellës

Gaz lotsjellës është hedhur në koncertin e Goran Bregoviqit në Korcë ndërkohë që është dashur edhe ndërhyrja e Policisë. Por…

Lëshohet gazlotsjellës në koncertin e Bregoviqit

Në koncertin e këngëtarit serb, Goran Bregoviq, e cila po mbahet në Festën e Birrës në Korçë, është lëshuar gazlotsjellës.…

Latifi ironizon me ‘blindimin’ e Korçës për Bregoviqin: Një skenografi e tillë i shkon autorit të këngës ‘kallashnikov’

Profesori universitar, Blerim Latifi, ka ironizuar me sigurinë e shtuar në qytetin e Korçës për festivalin e birrës në të…

Bashkia e Korçës: Bregoviq hap koncertin me këngë shqip në Festën e Birrës

Këngëtari serb, Goran Bregoviq, ka zgjedhur ta këndojë këngën “Kosovska” në gjuhën shqipe në Festën e Birrës në Korçë, e…

Albërie për pjesëmarrjen e Bregoviqit: Kosovarët lënë paratë e fundit në Shqipëri, përse ta promovojmë ne gjuhën serbe

Pavarësisht polemikave e reagimeve të shumta në rrjete sociale, “Festa e Birrës” në Korçë do të mbahet me të ftuarin…

Del lista e këngëtarëve shqiptarë që do të jenë në një skenë me Goran Bregoviç

Të gjithë artistët e ftuar nga Kosova për të performuar në “Festën e Birrës” kanë refuzuar të jenë në këtë…

Prelvukaj: Bregoviqi mori ftesë politike në Korçë, anulimi i koncertit do të ishte goditje ndaj Ramës

Këngëtari dhe kantautori, Genc Prelvukaj, vlerëson se shqiptarët si asnjëherë më parë janë rreshtuar në një anë dhe kanë dalë…

Bejtja: Kaq vështirë e keni ta respektoni dhimbjen e shqiptarëve të Kosovës?

Gazetari dhe analisti i njohur nga Shqipëria, Andi Bejtja, ka bërë thirrje që të respektohet dhimbja e shqiptarëve të Kosovës,…