Të dytët në Ligë të Kampionëve, Dortmund fitoi shumë para pasi humbi finalen

Ndonëse nuk triumfoi në finalen e Ligës së Kampionëve, Borussia Dortmund ka fituar një shumë të konsiderueshme parash.Humbja e tyre…

Doli i treti në BBVA3, reagon për herë të parë Romeo Veshaj

Para pak ditësh ka përfunduar njëri ndër spektaklet më të komentuara të momentit Big Brother Vip Albania 3, raporton Gazeta…

Pas githë debateve, Luizi zbulon gjithçka? Doja të sillja Efin në finale

A janë zënë vërtetë Luizi dhe Efi apo e gjitha ka qenë pjesë e lojës? – Kjo është pyetja e…

Finalja e madhe Itali – Argjentinë, UEFA cakton vendin dhe orarin e ndeshjes

Është caktuar orari për finalen mes kampionit të Evropës, Italisë, dhe atij të Kupës së Amerikës, Argjentinës. UEFA ka bërë…

Liverpooli mposht Arsenalin në ‘Emiratas’, kalon në finale të Carabao Cup

Liverpooli ka shënuar fitore si mysafir i Arsenalit me rezultat 2-0, duke kaluar në finale të Carabao Cup ku e…

Këto janë 16 skuadrat që kanë siguruar plasmanin në 1/8 e finales së Kupës së Kosovës

Të enjten janë zhvilluar pesë ndeshjet e tjera të 1/16 së finales në Kupën e Kosovës në futboll. Drita ka…

“Anglia e meritoi të jetë në finale”

Roberto Mancini beson se Anglia e ka merituar të jetë në finale derisa ka thënë se Leonardo Spinazzola ka qenë…

Angli – Itali, kjo kombëtare është favorite për finalen e madhe të “Euro 2020”

Një numër i ekipeve të mëdha tradicionale janë rrëzuar tashmë, pra kush është favorit për ta fituar Kampionatin Evropian 2020…

Kroacia dëshmon kualitete të larta, kualifikohet tutje

Kapiteni Luka Modriq ka udhëhequr Kroacinë drejt fitores ndaj Skocisë, të martën mbrëma në “Hampden Park” në Glasgow. Me fitoren…

Zvicra kualifikohet në 1/8 e finales së Euro 2020

Zvicra sonte e ka siguruar kualifikimin tutje në 1/8 e finales së Kampionatit Evropian. Fitorja e Danimarkës ndaj Rusisë, përveç…