Munishi pas barazimit ndaj Trepçës ’89: Nuk patëm ndeshje të mirë, nuk ishin në nivel

Trajneri i Prishtinës, Ismet Munishi, ka folur pas barazimit me Trepçën ’89, në ndeshjen që u mbyll 2-2, duke thënë…

Munishi pas fitores ndaj Dritës: Mbi Prishtinën është vetëm Zoti

FC Prishtina e udhëhequr nga trajneri Ismet Munishi ka befasuar Dritën duke e mposhtur në Gjilan me rezultat 1-2, shkruan…

Munishi: Prishtina në dy ndeshje ka pasur më shumë shikues se gjithë ndeshjet e tjera që janë zhvilluar në Superligë

Klubi i Prishtinës këtë sezon është duke u paraqitur me një fytyrë ndryshe nga sezoni i kaluar, falë ndryshimeve që…

Munishi pas barazimit me Dritën: Jam shumë i lumtur që po rikthehet entuziazmi për futbollin në kryeqytet

Prishtina dhe Drita i kanë ndarë pikët duke barazuar në ndeshjen e mbetur në kaudër të xhiros së tretë në…

Ismet Munishit do t’i mungojë njëri prej lojtarëve kryesor ndaj Ballkanit

Prishtina dhe Ballkani do të luajnë të dielën super derbin e xhiros së pestë në Albi Superligë. Për prishtinasit kjo…

Munishi premton se “Plisat” do të japin leksion falas të dielën mbrëma

Trajneri i Prishtinës, Ismet Munishi me padurim po e pret ndeshjen derbi kundër kampionit në fuqi, Ballkanit. Kjo ndeshje zhvillohet…

Ismet Munishi: Fitore që na jep shumë zemër

Trajneri i Prishtinës, Ismet Munishi, është shprehur i lumtur për fitoren ndaj Llapit në Podujevë. Ai ka thënë se kjo…

Munishi: Do të vazhdojmë punën, fitorja shkon për “Plisat”

Trajneri i Prishtinës, Ismet Munishi, është ndarë i kënaqur që në debutim shënoi fitore si drejtues i “bardhekaltërve”. Prishtina të…

Prishtina e Ismet Munishit mposhtet nga skuadra e Ligës së Parë

Prishtina me formacion të kombinuar humb miqësoren me 2 Korrikun FC Prishtina të enjten e ka zhvilluar miqësoren e radhës…

“Djali i Prishtinës” premton revolucion dhe suksese të mëdha

Trajneri Ismet Munishi është i bindur se me Prishtinën do të bëjë revolucion, jo vetëm në klub, por edhe në…