Seriali “Çka ka Shpija” pas tetë sezoneve përfundon së transmetuari në RTK, reagojnë aktorët e njohur

Pas tetë sezonesh transmetimi në RTK, javë më parë, ka përfunduar kontrata vjetore e televizionit publik me prodhuesit e serialit…

AKK kërkon zgjidhje urgjente për zbatimin e kontratës kolektive në Arsim dhe Shëndetësi

Të mërkurën, Këshilli i Kryetarëve të Komunave të Republikës së Kosovës ka mbajtur takimin e radhës ku temë diskutimi ka…

KEK-u do t’i paguajë kompanisë gjermane rreth 250 mijë euro për të riparuar bllokun B2

Rënia e bllokut B2 të Termocentralit “Kosova B” ka bërë që vendi për disa ditë rresht të ketë reduktime të…

MI ja shkëput kontratën kompanisë “RAD. D.O.O” e cila është në listën e zezë SHBA-së

Nga kjo e premte kompania RAD. D.O.O, e cila është futur në listën e zezë të thesarit të SHBA-së, nuk…

Arbër Zeneli i këput sërish ligamentet, do të operohet

Reims njofton se Arbër Zeneli ka këputur ligamentet e gjurit në ndeshjen përgatitëse të parasezonit ndaj Auxerre. Zeneli iu nënshtrua…

Messi, kontratë 5 vjeçare, 20 milionë euro në sezon

Pesë sezone më shumë në “Camp Nou”, 20 milionë euro në sezon, arrihet akordi mes Barçës dhe Messit, raporton Gazeta…

Mbi 800 kontrata emergjente u nënshkruan gjatë vitit 2020, vetëm 37% i shërbyen luftimit të pandemisë

Kontratat emergjente të nënshkruara nga institucionet kosovare gjatë vitit 2020 kanë shënuar një mori shkeljesh, kështu po konsiderojnë përfaqësues të…

Vjosa Osmani nuk ia vazhdon kontratën Walkerit, ish-ambasadori sqaron situatën

Ish-ambasadori i OSBE-së në Kosovë, William Walker në një intervistë ka thënë se ai ka pritur një telefonatë nga shefja…