Ylli kosovar, pritet të debutoj në kampionatin francez

Edon Zhegrova ka marrë shumë mesazhe urimi pas kalimit të tij nga Basel te skuadra franceze, Lille, shkruan Gazeta Enigma.…

Të dielën dalin në shitje biletat

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ju njofton se, biletat për ndeshjen Kosovë-Danimarkë do të dalin në shitje të dielën…

Dikur gjyqtar i njohur në Kosovë, sot punëtor në qebaptore

I njohuri si “bugari”, pak kush e njeh si Vetoni, dikur gjyqtar i mirënjohur i futbollit dhe hendbollit, sot punëtor…

FFK-ja tregon se kur mund të emërohet trajneri i ri

Federata e Futbollit e Kosovës mund ta emërojë trajnerin e ri të ekipit kombëtar në ditët në vijim, pasi e…

Dardanët U19 pësojnë humbje nga Norvegjia

Kombëtarja e Kosovës U19 e ka nisur me humbje ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian “Sllovakia 2022”. Dardanët e rinj të…

Vuçiçi për miratimin e rezolutës për Srebrenicën nga Parlamenti i Kosovës: Do të mbetet e shkruar që Podgorica ia kaloi Prishtinës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha se nuk frikësohet nga formimi i Ushtrisë së Kosovës. “Janë shumë më të dobët…

Serbia s’i bashkohet BE-së për sanksione ndaj Rusisë: E kemi garanci për Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, është i bindur se vendi i tij kurrë nuk do t’i bashkohet Perëndimit…

Vizita e Lajçak dhe Palmer, shenjë që dialogu të merret më seriozisht nga Qeveria

Vizita e përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak…