Llapjani e sulmon fizikisht të dashurën me të cilën bashkëjeton, Policia në ndjekje të tij

Vajzat dhe gratë po vazhdojnë të jenë viktimat më të shpeshta të dhunës që përjetojnë kryesisht nga partnerët e tyre.…

Berisha – drejtorit të Policisë: E suspenduat policin që shau se u hoq fotografia e Adem Jasharit

Bekë Berisha, kryetari i Komisionit parlamentar për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, e pyeti drejtorin e Policisë së Kosovës, Gazmend…

Lipjan: Babai thotë se vajzës së tij të mitur po i shpërndahen në rrjete sociale foto dhe video të saj

Një burrë në Lipjan ka raportuar se vajzës së tij të mitur janë duke ia keqpërdorur fotografitë dhe incizimet duke…

Gjuan me armë në restorant dhe largohet në drejtim të panjohur

Pronari i një restoranti në Lipjan ka raportuar në polici se një mashkull i panjohur ka shtënë dy here me…

Ishte arratisur në janar, arrestohet i dyshuari në Lipjan

Është arrestuar një i dyshuar që ishte arratisur në janar të këtij viti. Ai është dërguar në mbajtje. “ARRATISJE E…

“I goditi me veturë dhe tentoi ta godiste me kaçavidë”, detaje të rënda nga përplasja e dy grupeve në Lipjan

Si pasojë e konfliktit mes dy grupeve në Lipjan, kanë përfunduar të lënduar dy persona pasditen e së hënës. Policia…

Grabitje në një shtëpi në Lipjan, vidhet municion dhe stoli ari në vlerë 7 mijë euro

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur në një shtëpi në Lipjan nga katër persona. Sipas raportit 24 orësh të Policisë…

Arrestohet një person në Lipjan pasi kanosi me thikë vëllanë e tij

Është arrestuar një person në Lipjan, pasi i njëjti dyshohet se ka kanosur me thikë vëllanë e tij. Në raportin…

Ky është fshati i Lipjanit që konsiderohet se ka ari në vlerë prej 170 milionë euro

Në shikim të parë duket një fshat i thjeshtë në një thellësi malore Por, fshati Brus i Lipjanit, po konsiderohet…

Pas gruas, vdes edhe burri i cili pësoi djegie nga shpërthimi i gazit në shtëpinë e tyre në Lipjan

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka ndërruar jetë në QKUK viktima mashkull, i cili ishte duke u trajtuar si…