Një pjesë e Malishevës mbetet pa energji elektrike

Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike ka njoftuar se për shkak të mbingarkesave në rrjet, nënstacioni 35/10 kV Malisheva,…

EKSKLUZIVE: Fiton Hajdari arrin marrëveshje me skuadrën e Superligës

Sulmuesi i krahut, Fiton Hajdari mbeti lojtar i lirë pas skadimit me skuadrën e Gjilanit. 30-vjeçari luajti për tre vite…

EKSKLUZIVE: Hasan Hyseni pritet t’i bashkohet klubit të madh kosovar

Klubet kosovare kanë hyrë në ditë e nxehta sa i përket merkatos verore. Skuadra e Prishtinës në krye me Ismet…

FC Malisheva prezanton transferimin e parë të janarit

Malisheva konfirmon se ka arritur marrëveshje të cilën e ka zyrtarizuar me nënshkrim kontrate me futbollistin, Labinot Ibrahimi. Ibrahimi ka…

LDK ka zgjedhur kryesuesin e Kuvendit të Komunës së Malishevës

Kuvendi i Komunës së Malishevës, sot e ka mbajtur mbledhjen e parë të jashtëzakonshme, me rend dite, zgjedhja e kryesuesit,…

Konfirmohet aktakuza për korrupsion ndaj ish-ministrit Hasani, kryetarit të Malishevës Begaj dhe të tjerët

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka konfirmuar aktakuzën për korrupsion ndaj ish– ministrit të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Bajram…

Ballkani rikthehet te fitorja, mposht Malishevën

Ballkani ka fituar me rezultat 2-0 në shtëpi ndaj Malishevës në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të në BKT…

Trajneri i Ulpianës, Tetova: Djelmosha reaguan pas humbjes javën e shkuar, merita është e tyre

Ulpiana është rikthyer te fitoret, pasi ka mposhtur Malishevën 2-1 në udhëtim, në kuadër të xhiros së 10-të, shkruan Gazeta…

Prishtina superiore ndaj Malishevës

Skuadra e Zekerija Ramadanit i është rikthyer fitoreve, pas disa gabimeve në xhirot e fundit, duke ngadhnjyer ndaj Dukagjinit 2:1,…

Dukagjini mposhtë Malishevën me dhjetë lojtarë

Dukagjini e ka mposhtur Malishevën me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 9-të në BKT Superligën e Kosovës. Skuadra…