Tre persona të lënduar nga një përplasje veturash në rrugën Malishevë-Rahovec

Tre persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot rreth orës 14:00 në aksin…

Ndryshon renditja tabelare në Superligë, Ballkani merr kreun e tabelës

Kanë përfunduar dy ndeshjet e ditës së sotme në Superligë. Ballkani ka arritur një fitore të madhe ndaj Drenicës në…

Malisheva dhe Gjilani ndahen baras në një ndeshje interesante

Malisheva dhe Gjilani kanë luajtur baras me rezultat 1-1 në ndeshjen interesante të vlefshme për javën e tetë në BKT…

Malisheva pret Gjlanin, formacionet zyrtare

Malisheva është nikoqire e Gjilanit në kuadër të xhiros së tetë në elitën e futbollit kosovar. Skuadra e inkuadruar për…

Drenica fiton ndaj Malishevës, ngjitet në vendin e parë në Superligë

Drenica ka arritur të shënojë fitore ndaj Malishevës me rezultat 1-0 në kuadër të javës së shtatë të BKT Superligës…

Malisheva vazhdon me fitore, mposht Feronikelin në ‘Liman Gegaj’

Ndeshja ishte e hapur sidomos në pjesën e parë ku të dy skuadrat kishin raste. Rastin e parë të mirë…

Malisheva dhe Feronikeli për vazhdimësi të rezultateve të mira, formacionet zyrtare

Malisheva dhe Feronikeli janë përballë njëra tjetrës në kuadër të xhiros së pestë në BKT Superligë. Dy skuadrat e kanë…

Nuhiu para takimit me Malishevën: E kemi studiuar kundërshtarin, presim të fitojmë

Skuadra e Dritës është mysafire e Malishevës në ndeshjen që luhet nesër nga ora 16:00. Para ndeshjes në konferencë shtypi…

Vjehrri dhe nusja nga Malisheva vdesin nga COVID-19

Edhe dy persona të së njëjtës familje kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Një grua dhe…

Java e dytë nis me dy ndeshje interesante në Superligë! Drita mirëpret Llapin, Malisheva mysafir i Ulpianës

Java e dytë e Superligës së Kosovës nis sot me dy ndeshje mjaft interesante. Padyshim që vëmendja kryesore do të…