Veteranët vendosin akronimin UÇK në Ngucat të Malishevës

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në shenjë nderimi të përjetshëm për heronjtë, dëshmorët dhe martirët e lirisë, kanë vendosur…

​Malisheva shënon Ditën e çlirimit dhe të dëshmorëve

Komuna e Malishevës sot ka shënuar Ditën e Çlirimit dhe Ditën e Dëshmorëve, datë kjo e cila ndërlidhet me rënien…

Vjedhje e rëndë: I thehet vetura qytetarit nga Malisheva, i vidhet arma me 18 fishek

Më 15 qershor, një person nga Komuna e Malishevës ka raportuar në Policinë e Kosovës së nga një person i…

Nusja dhe djali e bëjnë për spital burrin nga Malisheva

Një burrë nga Malisheva ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga djali dhe nusja e tij, raporton Gazeta Enigma. Rasti…

Komentatori kosovar bëhet hit – Për futbollistin thotë se është ‘djalë dukat’, e quan ‘Lewandowski i Malishevës’

Sikurse në botë, edhe në Kosovë, komentatorët sportivë shpeshherë bëhen “protagonistët kryesorë” të ndonjë ndeshje. Dhe një gjë e tillë…